آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 74570
تاریخ انتشار : 22 اردیبهشت 1394 13:11
تعداد بازدید : 1392

پرداخت تسهیلات خرد بانکی قفل شد

درحالی طبق تصویب شورای پول و اعتبار سقف تسهیلات خرید کالا، جعاله و خودرو افزایش یافته که بانک ها به دلیل عدم دریافت شیوه نامه مربوطه از سوی بانک مرکزی از پرداخت این تسهیلات خودداری می‎کنند.

تسنیم- هفته قبل بود که شورای پول و اعتبار با تشکیل جلسه ای به افزایش سقف تسهیلات خرد رأی مثبت داد که براساس آن وام خرید کالا 8 میلیون، جعاله 10میلیون و خودرو 15میلیون تومان شد.
هرچند در مصوبه شورای پول و اعتبار قید شد که به دلیل تغییر میزان تسهیلات، بانک مرکزی باید شیوه نامه اعطای تسهیلات خودرو و کالاهای مصرفی بادوام و نحوه مصرف آن را با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت تهیه و به بانک ها ابلاغ کند اما با گذشت چند روز از این مصوبه هنوز شیوه نامه از سوی بانک مرکزی به نظام بانکی ابلاغ نشده است.
گزارش‎ها از شعب بانک ها حکایت از آن دارد که پرداخت تسهیلات خرید کالا، جعاله و خودرو به دلیل عدم دریافت شیوه نامه مربوطه از سوی بانک مرکزی فعلا متوقف شده است.
مسئولان شعب بانکی در پاسخ به درخواست مشتریان تأکید می کنند که بانک مرکزی هنوز بخشنامه ارائه تسهیلات را به بانک ها ابلاغ نکرده و بنابر این بانک‎ها امکان ارایه این تسهیلات را در زمان حاضر ندارند و باید فعلاً منتظر بمانید.
بنابراین افرادی که قصد دریافت وام های خرید کالا، جعاله و خودرو را دارند فعلا باید منتظر بمانند تا بانک مرکزی شیوه نامه اعطایی را به نظام بانکی ابلاغ کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :