آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 74565
تاریخ انتشار : 22 اردیبهشت 1394 13:5
تعداد بازدید : 1045

پیگیری عیدی وزارت ارتباطات به بخش خصوصی

بررسی وام وجوه اداره شده را به سازمان نصر واگذار کنید

سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور برای بررسی کارشناسانه تقاضای وام وجوه اداره شده در اختیار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سطح کشور اعلام آمادگی کرد.

نصر کشور- ناصر علی سعادت رییس شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه ای با بیان این پیشنهاد افزود: توان فنی و تخصصی برای بررسی تقاضاهای مطرح شده برای دریافت وام های وجوه اداره شده در اختیار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با 29 استان زیرمجموعه موجود است و صنف قادر است با تضمین صحت، سرعت و شفافیت هر یک از تقاضاها را از منظر تخصصی و فنی موردبررسی کارشناسانه قرار دهد.
ابتدای سال جاری و در جریان همایش "سیاست ها، برنامه ها و انتظارات از بخش فاوا" که به ابتکار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، رییس شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه ای این پیشنهاد را مطرح کرد. سعادت خطاب به محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: بخش خصوصی همچنان منتظر عیدی وزارت ICT است. 
سعادت با انتقاد از فرآیند فعلی که طی 20 ماه گذشته در عمل هیچ وامی از محل بودجه مصوب وجوه اداره شده پرداخت نشده است؛ به طرح پیشنهاد سازمان نظام صنفی رایانه‎ای کشور در زمینه تسریع روند رسیدگی به درخواست های شرکت های خصوصی برای دریافت وام فوق پرداخت و افزود: در صورت واگذاری مسوولیت بررسی کارشناسانه تقاضای وام به سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با رعایت سرعت، دقت و شفافیت به هدف اصلی که کمک به توسعه صنعت فناوری اطلاعات کشور است، خواهیم رسید. 
این در شرایطی است که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در آخرین اظهارنظر خود در افتتاحیه یازدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی که نوزدهم اردیبهشت ماه برگزار شد، اعلام کرد: وزارت ارتباطات تاکنون اعتباراتی در قالب وام وجوه اداره شده ارایه کرده که در سال گذشته ۹۰ میلیارد تومان و امسال ۱۲۰ میلیارد تومان برای حمایت از شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته است.
رییس شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه ای، ضمن تشکر از تلاش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و اهتمام وزیر، افزایش سقف وام وجوه اداره شده را در صورت عملیاتی شدن و اعطای وام به متقاضیان مثبت خواند و افزود: تجربه موفق صنف در انجام کار کارشناسی درخواست وام‎های طرح تکفا مهر تاییدی بر توانایی صنف است. ضمن اینکه وزارت ارتباطات نیز نظر مساعدی نسبت به کلیت امر دارد و در صورت اجرایی شدن این پیشنهاد، صنف باید از جنبه کارشناسی، جوابگوی دولت و اعضای خود که مطالبه گران اصلی این وام ها هستند، باشد. در شرایطی که مسوولیت و اختیار اعطای وام تفویض نمی شود و این حق برای بدنه دولت محفوظ باقی خواهد ماند.
سعادت اضافه کرد: به این ترتیب صنف نقش حلقه واسطی را ایفا می کند که امر بررسی کارشناسانه تقاضاها و تحقیق در خصوص عملیاتی شدن طرح های پیشنهادی را بر عهده می گیرد و نظر تخصصی خود را به دولت و کمیته مربوطه اعلام می کند. درنهایت کمیته تصمیم گیر نیز می تواند با در نظر گرفتن رای کارشناسی سازمان نظام صنفی رایانه ای در خصوص اعطای وام به طرح ها تصمیم گیری کند.
سازمان نظام صنفی معتقد است، در این روش انرژی کمتری از بدنه دولت صرف شده و از سوی دیگر کار مردم نیز به مردم واگذار می شود. سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور به عنوان یک نهاد مردمی امور و مطالبات صنفی را مورد بررسی کارشناسانه قرار داده و مانع از ضایع شدن حق افرادی می شود که به دنبال تامین منابع مالی برای طرح های فناورانه خود هستند و از سوی دیگر با شناسایی طرح های بی سرانجام و بدون پشتوانه علمی از اتلاف منابع مالی موجود جلوگیری به عمل
 خواهد آورد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :