آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 74563
تاریخ انتشار : 22 اردیبهشت 1394 13:4
تعداد بازدید : 805

معاون سازمان امور مالیاتی کشوراعلام کرد:

بخشودگی جرایم مودیان در صورت ارایه اظهارنامه مالیات ارزش افزوده

معاون سازمان امور مالیاتی کشور، گفت: جرایم مالیاتی تنها در صورت ارایه اظهارنامه مالیات ارزش افزوده در موعد مقرر قانونی قابل بخشودگی خواهد بود.

فناوران- علیرضا طاری بخش، معاون سازمان امور مالیاتی کشور، در خصوص فراخوان مشمولان مرحله ششم جهت ثبت نام، آموزش و اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده از ابتدای سال 94 گفت: تنها در صورت ارایه اظهارنامه در موعد مقرر قانونی، جرایم مالیاتی قابل بخشودگی خواهد بود.
معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور، با بیان اینکه تاکنون در حدود 160 صنف به نظام مالیات بر ارزش افزوده پیوسته اند، افزود: طی شش مرحله فراخوان قانون مالیات بر ارزش افزوده، علاوه بر اشخاص حقوقی، مودیان مشمول بندهای (الف) و (ب) ماده 96 قانون مالیات‎های مستقیم و همچنین برخی از مشاغل بند (ج ) مشمول ثبت نام و اجرای این قانون 
شده‎اند. وی اضافه کرد: پس از آنکه یک صنف یا بنگاه اقتصادی مجاز به اخذ مالیات بر ارزش افزوده شد، برای این گروه، گواهی ثبت‎نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده صادر می‎شود که این گواهی ثبت‎نام، مجوز اخذ مالیات از مصرف کنندگان و بهترین معیار شناسایی مودیان این نظام مالیاتی برای مردم است و اصناف و بنگاه های اقتصادی مکلف هستند، در صورت درخواست مصرف کنندگان این گواهی را ارایه کنند.
وی همچنین با بیان اینکه نرخ مالیات بر ارزش افزوده کالا و خدمات عمومی در سال 94 یک درصد افزایش یافته و به 9 درصد رسیده است، گفت: این نرخ شامل 6 درصد مالیات و 3 درصد 
عوارض است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :