آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 74560
تاریخ انتشار : 22 اردیبهشت 1394 13:0
تعداد بازدید : 1608

عضو هیات نمایندگان اتاق تهران:

تولید در چرخه بروکراسی بانک ها گرفتار است

عضو هیات نمایندگان اتاق تهران گفت:کاهش نرخ بهره بانکی یکی از آمال و آرزوهای کسانی است که طعم تلخ رقابت با بنگاه های خارجی را چشیده اند و به خوبی می دانند که در زمین تجارت، با کسانی به رقابت می پردازند که نرخ بهره در کشورشان کمتر از 2 درصد است در حالی که تولید در ایران همچنان با نرخ بهره بالای 20 درصد در جدل است.

اتاق تهران- علیرضا کلاهی صمدی افزود: حتی بنگاه های تولیدی بزرگ در ایران توان مواجهه با نرخ های دو رقمی بهره بانکی را ندارند حال آنکه شرکت های تولیدی توانمند برای ادامه فعالیت و حضور در بازار، سال ها است که به بانک ها پشت کرده اند و از محل فاینانس خود تامین نقدینگی می کنند.
وی افزود: شرکت های ایرانی در حالی توانمندی و تولیدات خود را در بازارهای منطقه و بین المللی عرضه می کنند که رقبای آنها از ترکیه و عربستان با نرخ بهره بانکی صفر درصد در این بازار حضور دارند.
وی تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی از محل صندوق توسعه ملی را یکی از راهکارهای دولت برای رفع مشکلات عنوان کرد اما یادآور شد که این حوزه نیز در بروکراسی بانک ها کارایی خود را از دست داده است.
کلاهی صمدی، گفت: موارد متعددی وجود دارد که دریافت تسهیلات از صندوق توسعه ملی برای متقاضیان، بیش از یک سال زمان برده است در حالی که پروسه درخواست و صدور مجوزها از وزارت صنعت، معدن و تجارت طی دو و سه هفته انجام شده است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :