آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 74529
تاریخ انتشار : 23 اردیبهشت 1394 11:29
تعداد بازدید : 1986

با امضای تفاهم‌نامه میان فاوانفت و فناپ

فناپ خدماتش را به بازار انرژی گسترش می دهد

تفاهم نامه دو جانبه میان شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد آریان و شرکت فاوانفت برای همکاری در حوزه نفت و انرژی، در نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی به امضای مدیران عامل دو شرکت رسید.

فناوران- شهاب جوانمردی در مورد این تفاهم نامه گفت: تجربه به ما نشان داده است که برای ورود به هر حوزه تخصصی، نیازمند استفاده از شرکای تجاری هستیم که با آن صنعت آشنایی داشته، ادبیات صنعت را می شناسند و به مشکلات آن واقفند.
وی افزود: برای آن که خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت فناپ را در حوزه انرژی نیز گسترش دهیم، به دنبال شریک تجاری خوشنام و صاحب نفوذ و ایده در این صنعت بودیم که با بررسی های انجام شده، شرکت فاوانفت را برگزیدیم
جوانمردی ادامه داد: تیم های کارشناسی دو شرکت چند ماه است مشغول مذاکره و کار مشترک هستند و اکنون فعالیت های مشترک در شش حوزه کاری تعریف شده است. مدیرعامل فناپ گفت: به دلایل محرمانگی، نمی توانم فعلا این حوزه ها را اعلام کنم اما به طور عمومی فعالیت مشترک ما بر روی دو دسته خدمات عمومی حوزه فناوری اطلاعات به بخشی نفت و انرژی و همچنین برخی موضوعات خاص این صنعت است که نیاز به شناسایی بیشتر و توسعه دارند.
وی در پاسخ به این سوال که «آیا نگران حضور شرکت های خارجی در دوران پس از تحریم به عنوان رقیب در بازار ایران هستید؟» گفت: ما ادعا نمی کنیم که می خواهیم داخلی سازی کنیم. بلکه آن چه را که بتوانیم عرضه خواهیم کرد و آنچه را هم که در توان ما نباشد، حداقل بهترین راهکار را به خوبی ترجمه خواهیم کرد. در مورد این سوال نیز باید بگویم حداقل در حوزه انرژِ معتقدیم با رفع تحریم ها بازار این صنعت بزرگ تر خواهد شد و در این صورت قطعا بازیگران مختلف در این فضا، به دنبال شرکای قابل اعتماد خواهند گشت.
سید هادی هندی مدیرعامل شرکت فاوا نفت نیز در مراسم امضای این تفاهم نامه گفت: ما پیشتر از یک شرکت فرانسوی به عنوان مشاور بهره گرفته ایم خوشحالیم امروز یک مشاور توانمند ایرانی نیز به جمع همکاران ما اضافه می شود.
وی افزود: شاید فرهنگ استفاده از بسیاری از خدمات حوزه فناوری اطلاعات در صنعت نفت نبوده است. اما به تدریج این نیاز حس می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :