آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 74520
تاریخ انتشار : 23 اردیبهشت 1394 11:18
تعداد بازدید : 1917

آشنایی با ذخیره ساز NAS زایکسل

اکثر مردم NAS (Network Attached Storage) را به عنوان یک دستگاه دارای فضای ذخیره سازی بزرگ می شناسند. ولی در حقیقت NAS چیزی بیش از این است.

NAS را مي توان مثل يك دستگاه plug-and-play در نظر گرفت كه وظيفه آن تأمين نيازمندي هاي ذخيره سازي است. NAS می تواند تحت شبکه فعالیت کند و داده ها را به اشتراک بگذارد یا به عنوان FTP سرور، وب سرور، پرینت سرور و مالتی مدیا سرور عمل کند. 
یکی از ارایه دهندگان NAS، شرکت زایکسل است.
شما می توانید با ذخیره ساز تحت شبکه
(NAS 540 Business Storage 4-Bay) ZyXEL  با ظرفیت حداکثر 24 ترابایت یک شبکه خصوصی برای به اشتراک گذاری فایل های خود درست کنید.
همچنین می توانید فایل های خود را در یک محل واحد جمع و از اطلاعات مهم خود محافظت کنید و با استفاده از سرویسZyXEL zCloud از هر جایی به آنها دسترسی داشته باشید.
همچنین می توانید برای دانلود و آپلود فایل های خود از راه دور، از کامپیوترها و رایانه های مک یا ویندوز متصل به اینترنت استفاده کنید.
ضمنا امکان دانلود و آپلود فایل ها با استفاده از برنامه های رایگان مخصوص دستگاه های آیفون، آی پد و اندروید را نیز دارید. این دستگاه از قابلیت Hot Swap نیز پشتیبانی می کند.
Hot Swap تکنولوژی مفیدی است که به کمک آن می توان بدون خاموش کردن دستگاه و درایوهای دیگر، هارد را از جای خود درآورد و یا جا زد، این فناوری برای جابه جایی درایو خراب با یک درایو سالم بسیار کاربرد دارد.
این دستگاه خود به تنهایی یک سیستم کامل است و قابلیت پشتیبان گیری خودکار برای رایانه های شخصی را دارد. با پورت USB 3.0 این دستگاه شما می توانید به سادگی یک چاپگر را به اشتراک بگذارید و یا ظرفیت را با استفاده از یک درایو خارجی افزایش دهید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :