آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 74408
تاریخ انتشار : 21 اردیبهشت 1394 1:29
تعداد بازدید : 1090

ایجاد تنوع نژادی با صرف 150 میلیارد دلار

گوگل برای زنان سنگ تمام می گذارد

سال میلادی گذشته با انواع و اقسام خبرهایی از شرکت های بزرگ فناوری همانند فیس بوک، آمازون و گوگل مواجه بودیم مبنی بر اینکه این شرکت ها تمایل زیادی برای استخدام زنان ندارند و بیشتر نیروهای آنها را مردان تشکیل می دهند. حتی تحلیلگران با زوم کردن بیشتر اعلام کردند که برخی از شرکت ها نژاد پرست هستند و بیشتر افراد سفید پوست را به استخدام درمی آورند. گویی این خبرها به مذاق گوگل خوش نیامده و این شرکت در صدد جبران برآمده است. در واقع گوگل با اقدامات اخیر خود نشان می دهد که روی زنان زوم کرده و می خواهد هوای این قشر اجتماع را بیشتر از پیش داشته باشد.

The Verge- مدیران گوگل تمایل دارند تا طیف نژادی کارمندان خود را متنوع تر از پیش کرده و در اقدامی در همین راستا، بودجه ای ۱۵۰ میلیون دلاری را به بالا بردن تعداد کارمندان خانم، سیاه پوست و همچنین اسپانیایی زبان در کمپانی خود اختصاص داده اند.
در کنار اهداف یاد شده، بخش دیگر این پروژه شامل افزایش مدارس و دانشگاه هایی می شود که گوگل معمولا مهندسان خود را از آنجا استخدام می کند؛ از جمله دانشگاه کشاورزی و مکانیک آلاباما و همینطور دانشگاه میسوری.
از طرف دیگر کمپانی مورد بحث، اخیرا ۲۰ درصد از وقت برخی از کارمندان خود را روی حل مشکلات ناشی از تعصبات نژادی ناخواسته معطوف کرده؛ اقدامی که نانسی لی، یکی از مدیران بخش نیروی انسانی گوگل معتقد است می تواند باعث شکوفایی بسیار بیشتری در محل کار شود.
گوگل همچنین تلاش می کند تا با پروژه هایی نظیر کمپین Made to Code، خانم ها را به حرفه های مرتبط با  STEMعلوم، تکنولوژی، مهندسی و ریاضیات علاقه مند کند. لی می گوید: چنین تغییرات بنیادینی، آن هم در این مقیاس چندان آسان نخواهند بود، وقت زیادی را نیز طلب می کند و نمی توان انتظار داشت که همه مسائل با گذشت یک سال حل شوند، با این حال ما فکر می کنیم که رویکرد جدید گوگل، خبرهای خوشی را به همراه داشته باشد.
 تلاش گوگل برای بارور کردن زنان کارمندش
این در حالی است که به تازگی گوگل به کارمندان خانم خود پیشنهاد داده است که به همه آنها 25 هزار دلار اهدا می کند تا آنها تخمک های خود را فریز کنند، زیرا هر چه سن بالاتر می رود کیفیت تخمک و قدرت باروری کمتر می شود. گوگل معتقد است که بیشترین کیفیت کار نیز در افراد جوان است، چون افراد تا پس از 45 سالگی دیگر کارایی یک جوان را نخواهند داشت.
در این راستا شرکت گوگل به کارمندان خانم خود توصیه کرده تا به مراکز باروی و ناباروی مخصوصی که تعیین کرده بروند تا  تخمک های خود را فریز کنند و با خیال راحت کار کنند و از بابت فرزندآوری نگرانی نداشته باشند.در واقع گوگل هدف خود از این کار را بالا بردن کارایی شرکت دانسته و علام کرده که کارمند زن نباید دیگر نگرانی از فرزندآوری داشته باشند و در این شرایط می توانند حتی در سنین بالاتر هم باروری مناسبی داشته باشند.
به گفته یکی از مقامات گوگل، هر چیزی باید در سن خودش صورت پذیرد مثلا فرزندآوری در خانم های بالای 35 سالگی باعث پایین آمدن کیفیت تخمک می شود. 
همچنین خطر ناهنجاری جنین از جمله خطر شیوع سندرم داون نیز وجود دارد یا بیماری های زمینه ای مادر مانند فشار خون و دیابت افزایش می یابد که تاثیر منفی بر حاملگی می گذارد.
گفتنی است که پیش از این نیز برخی غول های فناوری از جمله اپل نیز برای کارمندان خود چنین مزایا و محیط های کاری را فراهم کرده بودند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :