آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 74407
تاریخ انتشار : 21 اردیبهشت 1394 1:27
تعداد بازدید : 2014

دماغ الکترونیکی در خدمت شهرداری سیدنی

محققان استرالیایی دستگاهی ساخته اند که با استفاده از سنسورهای بویایی، دوربین های مخفی و آژیر خطر پلیس، از دیوارهای قطارهای شهری محافظت می کند.

CBC- دولت استرالیا سال گذشته 34 میلیون دلار صرف پاک کردن دیواره های قطارهای حمل ونقل شهری سیدنی کرده است و این موجب شده تا سازمان حمل ونقل این شهر به فکر استفاده از تکنولوژی الکترونیکی خودکاری با ساختار بینی انسان بیفتد. 
این دستگاه تازه که «تله موش» نامگذاری شده است، زمانی که با بوی ماژیک یا رنگ های افشانه ای مواجه شود فعال می شود و یک مدار کوتاه ایجاد می کند که موجب فعال شدن دوربین های ویدیویی و بلافاصله پس از آن آژیرهای پلیس را روشن می کند. پلیس نیز در ایستگاه بعدی منتظر مسافر خطاکار است تا او را بازداشت کند.  دیوار نوشته ها و نقاشی های بدون نظارت به نام گرافیتی، دو مشکل بزرگ در شهرهای مدرن امروزی است که افراد خرابکار و آشوب گرا برای شهرداری ها و زیبایی محل زندگی شهروندان ایجاد می کنند و مبارزه با آن مستلزم صرف زمان و هزینه زیادی است.  طرح سازمان حمل و نقل سیدنی در حال حاضر به صورت آزمایشی به اجرا درآمده است و براساس گزارش CBC تاکنون 30 مجرم تخریب گر با موهای قرمز بازداشت شده اند. شرکت گرداننده قطارهای سیدنی که متعلق به دولت استرالیاست، تعداد و نحوه انتخاب قطارهایی که برای این طرح انتخاب شده آند را ذکر نکرده است و به نظر نمی رسد این شرکت قصد افزودن این سیستم را به تمامی قطارهای خود داشته باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :