آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 74344
تاریخ انتشار : 20 اردیبهشت 1394 10:24
تعداد بازدید : 801

کمبود BTS سلامت مردم را تهدید می کند

عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات سیار ایران با بیان مشکلات بحث تملک زمین در استان کرمانشاه جهت نصب سایت های BTS گفت: هر قدر تعداد این سایت ها کم باشد گوشی های تلفن همراه جهت برقراری ارتباط مجبور به تولید سیگنال قویترند و این مساله ضرر بیشتری برای مردم به همراه خواهد داشت.

ایسنا - ناصر یوسف پور در نشست فعالان حوزه ICT استان کرمانشاه با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با بیان اینکه شرکت ارتباطات در استان کرمانشاه تمامی 32 شهر و نیز 2100 روستای استان را تحت پوشش خود قرار داده است، گفت: در حال حاضر 96 درصد جمعیت استان تحت پوشش شبکه همراه اول هستند.
وی با بیان وجود یک میلیون و 660 هزار مشترک همراه اول در سطح استان کرمانشاه، گفت: از این تعداد 335 هزار مشترک دائم و یک میلیون و 327 هزار مشترک اعتباری هستند.
یوسف پور ضریب نفوذ تلفن همراه در استان را 83 درصد اعلام کرد و افزود: در حال حاضر 435 سایت BTS در سطح استان فعال است.
عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات سیار ایران با بیان اینکه در سال 1392 تنها 9 سایت BTS در استان راه اندازی شد، گفت: خوشبختانه سال گذشته توانستیم 70 سایت جدید را در استان احداث کرده و 200 سایت که حدود نیمی از سایت های استان را شامل می شود را بازسازی کنیم.
وی سرمایه گذاری صورت گرفته در زمینه توسعه زیرساخت های مخابراتی و نصب سایت های
جدید در استان کرمانشاه را در سال گذشته 56 میلیارد تومان اعلام کرد.
یوسف پور با بیان راه اندازی نسل سوم تلفن همراه درشهرهای کرمانشاه و سرپل ذهاب، ابراز امیدواری کرد: در سال جاری بتوان نسل سوم تلفن همراه ر ا در شهرستانهای اسلام آبادغرب، کنگاور و جوانرود نیز راه اندازی کرد.
وی با بیان اینکه تاکنون 14 میلیارد و 400 میلیون تومان برای راه اندازی نسل سوم و چهارم در استان هزینه شده، ابراز امیدواری کرد: امسال اعتبارات استان در این زمینه افزایش یابد.
عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات سیار ایران بزرگترین مشکل استان در بحث اجرای طرح های مخابراتی را بحث تملک زمین عنوان کرد و افزود: از یک سال و نیم گذشته تاکنون تمامی تجهیزات خریداری و به استان فرستاده شده، اما به دلیل عدم موفقیت در بحث تملک تاکنون این تجهیزات نصب نشده است.
یوسف پور از مسوولان استان خواست تا در بحث تملک به منظور نصب BTS های جدید همکاری کنند تا بتوان تعداد BTS های استان را افزایش داد.
او درباره بحث رومینگ نیز گفت: در حال حاضر 6523 مشترک رایتل و نیز 8736 مشترک ایرانسل از خدمات همراه اول در بحث رومینگ استفاده می کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :