fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 74341
  تاریخ انتشار : 20 اردیبهشت 1394 10:19
  تعداد بازدید : 1139

  دلیل قطعی های ADSL مخابرات از مودم های کاربران بود

  معاون فنی و مهندسی مخابرات استان تهران با اعلام شناسایی علت اختلال و قطعی و وصلی های مکرر ADSL مخابرات، گفت: این مشکل ناشی از یک ایراد فنی در مودم های چند برند بوده که درباره تعویض مودم ها به مشترکان اطلاع رسانی خواهد شد.

  خبرگزاری فارس- رضا خلیلی علت اختلال های سرویس اینترنت پر سرعت مخابرات که به صورت قطعی و وصلی های مکرر نمایان می شود را تشریح کرد.
  معاون فنی و مهندسی مخابرات تهران افزود: سال گذشته مشکل قطعی و وصلی های مکرر ناشی از مشکل کمبود IP بود که اکنون IP لازم تا حد زیادی تامین شده و بخشی نیز برای مشترکان جدید در حال تامین است.در نتیجه مشکل کمبود IP، مشترک جدید نمی توانست به شبکه متصل شود؛ برای مثال نمی توانست صفحه باز کند و برای باز شدن یک صفحه باید چند بار درخواست می داد.
  خلیلی گفت: علت جدید اختلال که توسط تیم فنی شناسایی شده ناشی از اشکال در برخی مدل مودم های مشترکان است؛ برخی از مدل ها در چند برند دارای ایراد هستند.
  وی با بیان اینکه نتیجه اشکال با اشکال کمبود IP کمی متفاوت است، توضیح داد: در این مدل ها یک آدرس مک تکراری تعریف شده که برای مثال در یک منطقه در حالی که دو مشترک در حال کار هستند یکی قطع می شود و دیگری وصل است و این اختلال تکرار می شود.
  وی با اعلام خودداری از برند این مودم ها، گفت: به دلیل مشکلاتی که ممکن است برای پیمانکاران در خرید و فروش این برندها ایجاد شود، نام اعلام نمی کنم؛ اما با توجه به اینکه این مدل ها در حال  شناسایی و تعویض هستند، این اختلال رو به کاهش است.
  خلیلی گفت: به این ترتیب مشترکانی که از مخابرات مودم گرفته باشند با آنها تماس گرفته می شود که برای تعویض مودم مراجعه کنند و مشترکانی که از مخابرات مودم نگرفته باشند پس از محرز شدن علت، اشکال به آنها 
  اعلام می شود.
  معاون فنی و مهندسی مخابرات استان تهران تصریح کرد: برای حل این مشکل قرار است یک دیتابیس ایجاد کنیم که اگر مودمی با این مشخصات وارد شبکه شد مودم مشابه دیگری نتواند وارد شبکه شود.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :