آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 74337
تاریخ انتشار : 20 اردیبهشت 1394 10:10
تعداد بازدید : 772

وزیر ارتباطات: اپراتورها هرقدر پهنای باند بخواهند ، می دهیم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از حمایت این وزارتخانه از توسعه زیرساخت های ارتباطی خبر داد و گفت: درحال حاضر اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل هرچقدر پهنای باند بخواهند در اختیار آنها قرار می دهیم.

ایسنا - محمود واعظی در جلسه ای با حضور فعالین حوزه ICT استان کرمانشاه که عصر روز جمعه در محل سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد با بیان سیاست دولت تدیبر و امید در جهت کاهش تصدی گری دولت در حوزه های مختلف، گفت: تا زمانی که این دیدگاه از شعار به عمل تبدیل نشود قطعا دولت نمی تواند به اهداف از پیش تعیین شده خود برسد. 
وی گفت: ما در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات معتقدیم اگر یک سهم آورده در توسعه ICT بگذاریم برای رسیدن به اهداف از پیش تعیین شده نیاز است بخش خصوصی سه تا چهار برابر آن سهم آورده را بگذارد.
واعظی افزود: کار در تمام حوزه های کشور و به ویژه حوزه های ارتباطی و مخابراتی باید در مثلث وزارت، استانداری و بخش خصوصی پیش رود.
وی خاطرنشان کرد: البته باید بخش خصوصی از قالبی که در ایران پیدا کرده است خارج شود و به حمایت و گرفتن سفارش کار از دولت وابسته نباشد و خودشان بازیابی گسترده ای داشته باشند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: قطعا در زمینه توسعه ارتباطات و ICT از آنچه که به حوزه وزارت ارتباطات از تامین زیرساخت ها و پهنای باند مربوط است، دریغ نخواهیم کرد.
واعظی افزود: تمام اپراتورها و مخابرات هر چقدر پهنای باند بخواهند ما حاضریم در اختیار آنها قرار دهیم و این درحالی است که تا ماه ها پیش اپراتورها باید در صف انتظار برای پهنای باند می بودند.
وی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر 220 شهر کشور نسل سوم و 50 شهر نسل چهارم را در اختیار دارند، گفت: قطعا با توسعه نسل سوم و چهارم در تمامی شهرهای کشور جشن ملی در این زمینه برپا خواهد شد.
واعظی به اجرای طرح سلامت الکترونیکی نیز اشاره کرد و افزود: این طرح در شورای عالی فناوری اطلاعات به تصویب رسیده و توسط رییس جمهور ابلاغ شده است و همه باید همکاری کنند تا این طرح به نتیجه برسد و قطعا وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این زمینه از هیچ کوششی دریغ نمی کند. وی همچنین با بیان اهمیت اجرای طرح هوشمندسازی مدارس گفت: متاسفانه در دولت گذشته تمام هزینه ها صرف خرید تجهیزات هوشمندسازی شد، اما هوشمندسازی صورت نگرفت و در حال حاضر کارهای این پروژه پیگیری می شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه با بیان اهمیت استان کرمانشاه به عنوان مرکز غرب کشور و نیز هم مرز بودن آن با کشور عراق، گفت: قطعا هر چقدر توسعه استان کرمانشاه افزایش پیدا کند اثرات آن را روی استانهای مجاور غرب کشور نیز خواهیم دید.
وی گفت: همچنین با توجه به هم مرز بودن استان کرمانشاه با کشور عراق هر چقدر سرمایه گذاری در حوزه ارتباطی و مخابراتی در استان صورت گیرد قطعا می توان از نتیجه این سرمایه گذاری در کشور عراق نیز بهره برداری کرد.
واعظی با بیان وجود مشکلات بسیار استان در بحث زیرساخت های مخابراتی در ماه های گذشته، گفت: در سفر قبلی پروژه ها و طرح هایی برای رفع این مشکلات برنامه ریزی شد که خوشبختانه امروز شاهد افتتاح این پروژه ها هستیم. وی حجم پروژه ها را 68 میلیارد تومان اعلام و تصریح کرد: عمده این پروژه ها در زمینه گسترش نسل سوم است و سه اپراتور همراه اول، ایرانسل و رایتل هر کدام به سهم خود هزینه این پروژه ها را پرداخت کرده اند. واعظی یکی از پروژه های مهم و مورد نیاز استان را راه اندازی مرکز دیتاسنتر عنوان و ابراز امیدواری کرد بتوان این پروژه را ظرف یکسال آینده به بهره برداری رساند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :