آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 74284
تاریخ انتشار : 19 اردیبهشت 1394 11:26
تعداد بازدید : 1363

هشدار نسبت به افزایش تبلت های تقلبی و غیراستاندارد در بازار

رییس اتحادیه فناوران رایانه تهران نسبت به افزایش تبلت های تقلبی و غیراستاندارد در بازار هشدار داد و گفت: 90 درصد تبلت های تقلبی و غیراستاندارد از چین وارد می شود.

ایسنا- سیدمهدی میرمهدی با بیان این که تبلت تولید داخلی نداریم، گفت: با افزایش تبلت های تقلبی و غیراستاندارد در بازار روبه رو هستیم، چراکه به صورت غیر استاندارد و با قیمت های بسیار پایین از گمرک وارد می شوند و بعضی از تبلت ها نیز به صورت فله ای وارد و در کشور برای آنها جعبه ساخته می شود.وی با بیان این که واردات تبلت بیشتر از کشور های چین، کره و تایوان انجام می شود، گفت: به گمرک پیشنهاد کردیم که کارشناسانی از اتحادیه در کنار کارشناسان گمرک حضور داشته باشند که در زمان ورود تبلت و ثبت سفارش، نظارت های لازم انجام شود تا از ورود تبلت های تقلبی به بازار جلوگیری شود. اما گمرک با ما همکاری نمی کند و در نهایت با ورود تبلت های تقلبی شاهد خروج سرمایه و ارز از کشور هستیم.
ضرورت ثبت شماره سریال تبلت در فاکتور خرید
وی به خریداران توصیه کرد که حتما شماره سریال تبلت در فاکتور فروش ثبت شود و مهر فروشگاه نیز در آن وجود داشته باشد تا اگر خریداری با مشکل مواجه شد از طریق اتحادیه بتوانیم پیگیری های لازم را انجام دهیم. مواردی در این زمینه داشتیم و توانستیم از حقوق مصرف کنندگان دفاع کنیم.میرمهدی با بیان اینکه معمولا در هر مغازه های پروانه کسب واحد صنفی نصب می شود، گفت: حدود 2400 واحد مجوزدار و بیش از 2000 واحد بدون مجوز در تهران داریم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :