آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 74279
تاریخ انتشار : 19 اردیبهشت 1394 11:7
تعداد بازدید : 801

استفاده از بی سیم های دستی کم توان مجوز نمی خواهد

مدیرکل صدور پروانه سرویس های رادیویی رگولاتوری از تصویب پروانه عمومی و ضوابط فنی بهره برداری از تکه باند فرکانسی ۴۳۳/۵- ۴۳۳/۰۵ مگاهرتز توسط بی سیم های دستی کم توان در سرویس متحرک خشکی خبر داد.

فناوران- عظیم فرد درباره ضرورت تصویب این پروانه گفت: پروانه عمومی و ضوابط فنی بهره برداری از بی سیم های دستی کم توان برای تامین نیاز ارتباطی آن دسته از متقاضیانی تصویب شده که نیازمند دسترسی قانونی و سریع به ابزار ارتباط رادیویی غیرحرفه ای برد کوتاه برای مکالمه کاری و کوتاه هستند.
وی افزود: براساس بند ۸ این مقررات، شرکت های دارنده پروانه ارایه خدمات ورود، خرید و فروش/ تولید و فروش تجهیزات رادیویی می توانند پس از دریافت گواهی تایید نمونه از اداره کل استاندارد و تائید نمونه رگولاتوری درباره واردات یا فروش دستگاههای بی سیم دستی کم توان اقدام کنند.
فرد درباره بهره برداری از دستگاه های بی سیم کم توان که دارای گواهی تایید نمونه از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی باشند، گفت: این دستگاه ها نیاز به دریافت پروانه اختصاصی نداشته و استفاده از آنها درصورت رعایت ضوابط و مقررات مربوط برای عموم مانعی ندارد.
وی افزود: مقررات و ضوابط فنی دستگاه های بی سیم کم توان که دارای حداکثر توان ۱۰ میلی وات بوده و در محدوده فرکانسی ۴۳۳/۰۵۰ تا ۴۳۴/۷۹۰ مگاهرتز فعالیت می کنند، به قوت خود باقی است و استفاده از این دستگاههای بی سیم کم توان برای عموم درصورتی مجاز است که گواهی تائید نمونه داشته باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :