آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 74275
تاریخ انتشار : 19 اردیبهشت 1394 11:1
تعداد بازدید : 1133

رییس پژوهشکده فناوری اطلاعات تاکید کرد:

لزوم استفاده از ظرفیت شبکه های اجتماعی برای فرهنگ سازی

رییس پژوهشکده فناوری اطلاعات پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات به نقش شبکه های اجتماعی در فرهنگ سازی متناسب با اعتقادات دینی و ملی پرداخت و گفت: با بهره گیری از ظرفیت های این ابزار پیشرفته می توان فرهنگ سازی صحیح در جامعه ایجاد کرد.

ایرنا- علیرضا یاری افزود: شبکه های اجتماعی همانند سایر ابزارهای فناوری، هم دارای تاثیرات مثبت و هم منفی هستند که باید از تاثیرات مثبت آن برای تعالی و سعادت نهایت بهره را برد. 
وی با بیان اینکه شبکه های اجتماعی بستری مناسب برای نشر علوم و ترویج ارزش های دینی و ملی است، گفت: در صورتی که ایده های خوب در این حوزه مطرح شود حتما عده زیادی از مردم به سمت آن ایده ها سوق پیدا می کنند. 
یاری، ارتباطات با دیگران، انجام برخی از کارهای روزمره و آگاهی از اخبار و رویدادها را از دیگر فواید این ابزار پیشرفته برشمرد و گفت: زندگی مردم به فناوری های نوین وابسته شده و این ابزار درصدد رفع نیازهای انسان ها هستند. 
وی بیان کرد: هرچند از شبکه های اجتماعی برای رسیدن به برخی از اهداف نامناسب نیز استفاده می شود اما بخش عمده ای از اطلاعاتی که از طریق این شبکه ها منتقل می شود سبب افزایش آگاهی و شناخت مردم می شود. 
وی با بیان اینکه شبکه های اجتماعی زندگی روزمره ما را تحت تاثیر قرار داده اند گفت: رفتارهای ما نشان می دهد که براثر استفاده از این شبکه ها، سبک زندگی تغییر پیدا کرده است. 
یاری بیان کرد: شبکه های اجتماعی سبب بروز رفتارهای جدیدی شدند که برخی از آنها با باورهای ما در تضاد هستند که متولیان این حوزه باید اقدامات لازم را برای مقابله با این رفتارها انجام دهند. 
رییس پژوهشکده فناوری اطلاعات در مورد مضرات شبکه های اجتماعی گفت: این شبکه ها دارای مضراتی هستند که باید مدیریت شوند و با فیلتر کردن آنها مشکلی رفع نخواهد شد. 
وی اظهار کرد: با فیلتر کردن شبکه های اجتماعی، جریاناتی در جامعه ایجاد می شود که کنترل آنها بسیار سخت است و می تواند زمینه بروز برخی از ناهنجاری های اجتماعی شود. 
وی با بیان اینکه فرهنگ سازی استفاده صحیح از این ابزار باید در خانواده ها انجام گیرد گفت: با فرهنگ سازی مناسب می توان از بروز برخی از ناهنجاری های ناشی از این ابزار جلوگیری کرد. 
رییس پژوهشکده فناوری اطلاعات با بیان اینکه برنامه ریزی دقیق برای افزایش محتوی مناسب به منظور استفاده صحیح از فرصت های شبکه اجتماعی باید انجام گیرد،گفت: هرچند اقداماتی در این زمینه انجام گرفته است اما تحقق این کار مهم نیازمند اهتمام جدی تر به این موضوع مهم است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :