آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 74184
تاریخ انتشار : 16 اردیبهشت 1394 10:54
تعداد بازدید : 928

هوش روبات 14 سال دیگر به انسان می رسد

ری کورزویل، دانشمند آینده گرا و مدیر بخش لابراتوارهای بلندپروازانه گوگل ایکس پیش بینی کرده که سطح هوش روبات ها تا سال 2029 به انسان خواهد رسید.

Gizmodo- ری کورزویل از مدیران بخش مهندسی گوگل با بیان اینکه سطح توانایی روبات ها در آینده افزایش خواهد یافت، گفت: تا سال 2029 هوش روبات ها به انسان ها خواهد رسید
 و یک سوم کارهایی که در حال حاضر توسط بشر انجام می شود تا سال 2025 به نرم افزارها، روبات ها و ماشین های هوشمند محول خواهد شد.
براساس پیش بینی شرکت گارتنر، تا سال 2025 یک سوم کارهایی که توسط انسان انجام می شود به روبات ها، نرم افزارها و ماشین های هوشمند محول می شود. رایان کالو، استاد دانشگاه واشنگتن که در زمینه روباتیک تخصص دارد نیز گفت: این پیش بینی بیانگر یک انقلاب در توانایی روبات ها است. کالو افزود: به لحاظ تاریخی ما فکر می کنیم که روبات ها کارهای خطرناک، کثیف و کسل کننده را انجام می دهند.
 در طول زمان محدوده کارهایی که روبات ها می توانند انجام دهند گسترش یافته است. در شرایطی که برخی کارشناسان پیش بینی می کنند که روبات ها باعث بیکاری انسان ها خواهند شد، برخی دیگر معتقدند که رونمایی از روبات های بیشتر در محیط های کار مشاغل قدیمی را حذف و مشاغل جدیدی را ایجاد خواهد کرد.
کارشناسان با تشبیه این تحول به اختراع ماشین بخار در 200 سال قبل و شروع عصر ماشین، توسعه علم روباتیک را «عصر دوم ماشین ها» می نامند.اقتصاددانان می گویند: همانطور که انقلاب صنعتی در نهایت به ایجاد فرصت های شغلی بیشتر منجر شد، پس از عصر دوم ماشین ها نیز همین نتیجه حاصل خواهد شد. 
اگرچه پیش بینی تاثیر کامل انقلاب روبات ها بر مشاغل دشوار است، اما برخی شغل ها نظیر آنهایی که به قضاوت، تفکر خلاقانه و تعامل بشری احتیاج دارند، مطمئنا توسط روبات ها پر نخواهند شد. 
کالو افزود: برای یک زمان طولانی هوش مصنوعی در انجام کارهای دارای ساختار و محدود بهتر از انسان بوده اند. آنچه آنها در آن خوب نبوده و احتمالا هیچ گاه هم خوب نخواهند بود، کارهای غیرساختاری است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :