آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 74117
تاریخ انتشار : 15 اردیبهشت 1394 10:38
تعداد بازدید : 1332

15 خرداد، آخرین مهلت فروشگاه های الکترونیکی بازی برای دریافت مجوز

فروشگاه های الکترونیکی که بازی های رایانه ای عرضه می کنند تا پانزدهم خرداد سال جاری مهلت دارند مجوز فعالیت خود را دریافت کنند.

فناوران- بر اساس مواد 21 و 22 قانون جرایم رایانه ای و مواد 1 و 2 قانون مجازات، اشخاصی که در امور سمعی و بصری فعالیت غیرمجاز دارند و فعالیت آن ها شامل «بند (ز) فهرست مصادیق محتوای مجرمانه» و «انتشار و سرویس دهی بازی های رایانه ای دارای محتوای مجرمانه یا فاقد مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (بنیاد ملی بازی های رایانه ای)» می شود، فعالیت آن ها مصداق محتوای مجرمانه بوده و از ادامه فعالیت ایشان جلوگیری خواهد شد.
فروشگاه های الکترونیکی که فعالیت آن ها شامل موارد فوق می شود، تا پانزدهم خرداد سال جاری مهلت دارند با مراجعه به سامانه ebazi.org جهت دریافت مجوز فروشگاه الکترونیکی اقدام کنند. بدیهی است که پس از اتمام مهلت یادشده، با فروشگاه های الکترونیکی که اقدام به دریافت مجوز نکرده اند، برخورد قانونی صورت گرفته و از فعالیت آن ها جلوگیری خواهد شد.
یادآور می شود که سال گذشته با دستور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی جنتی نظارت بر بازار بازی های رایانه ای مجددا به بنیاد ملی بازی های رایانه ای محول شد. طرح ساماندهی فروشگاه های الکترونیکی در این حوزه نیز در همین زمینه صورت می گیرد.
خبر دیگر این که مکعب، نماینده جام جهانی بازی های رایانه ای در ایران اعلام کرد: برج میلاد تهران میزبان لیگ بازی های رایانه ای ایران شد.
بر اساس اعلام مکعب، نماینده جام جهانی بازی های رایانه ای در ایران پس از توافقات صورت گرفته با مسوولان برج میلاد تهران، نخستین دوره لیگ بازی های رایانه ای ایران به میزبانی ششمین برج مخابراتی مرتفع جهان برگزار خواهد شد.
برج میلاد تهران در سال های 91 و 92 میزبان مرحله انتخابی جام جهانی جهت اعزام تیم ایران به جام جهانی بازی های رایانه ای در کشور فرانسه بوده است و در سال 94 نیز با حمایت از لیگ بازی های رایانه ای به عنوان نخستین میزبان این لیگ کشوری خواهد بود. قهرمان لیگ بازی های رایانه ای ایران در سال جاری به عنوان نماینده کشور ایران در جام جهانی بازی های رایانه ای فرانسه 2015 حاضر خواهد شد و با سایر کشورهای مدعی برای کسب عنوان قهرمانی جهان به رقابت خواهد پرداخت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :