آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 74111
تاریخ انتشار : 15 اردیبهشت 1394 10:27
تعداد بازدید : 947

وزارت صنعت، مجددا در دستور کار قرار داد:

تهیه فهرست کالاهای مشابه تولید داخل برای توقف واردات

وزارت صنعت، معدن و تجارت به دستور رییس جمهور مکلف به ارایه فهرست جدید کالاهای مشابه تولید داخل برای توقف واردات شد.

فناوران- وزارت صنعت مامور شد مصوبه خرداد ماه گذشته دولت مبنی بر تعیین فهرست کالاهای مشابه تولید داخلی و ممنوعیت خرید و واردات آن برای کلیه دستگاه های دولتی و عمومی را مورد بازنگری قرار داده و فهرست جدید این کالاها را به دولت ارایه کند. 
جلسه هیات دولت بعدازظهر یکشنبه به ریاست روحانی رییس جمهور برگزار شد و مهم ترین مسایل جاری کشور از سوی اعضای دولت مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
در ابتدای جلسه، روحانی با توجه به رهنمودهای اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از تولیدات داخلی و پیشگامی دولت در این خصوص، اظهار داشت: دولت تدبیر و امید از آغاز به کار حمایت از تولید داخلی را از ماموریت های مهم خود می داند و با استقبال از این موضوع، وزارت صنعت، معدن و تجارت را مامور کرد که مصوبه خرداد ماه گذشته دولت مبنی بر تعیین فهرست کالاهای مشابه تولید داخلی و ممنوعیت خرید و واردات آن برای کلیه دستگاه های دولتی و عمومی را با توجه به افزایش مستمر قابلیت های تولیدی به ویژه در حوزه تولیدات دانش بنیان مورد بازنگری قرار داده و فهرست جدید این کالاها را به دولت ارایه کند.
رییس جمهور اظهار امیدواری کرد که استفاده از کالای تولید داخل به فرهنگ جامعه تبدیل شود و یکی از مصادیق امر به معروف را حمایت از تولید داخلی عنوان کرد.وی همچنین در خصوص فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه مبارزه با فساد بایستی در عمل صورت گیرد و نتایج حاصل از تلاش هایی که در این باره انجام می شود، به اطلاع مردم شریف رسانده شود، همه دستگاه های اجرایی و سایر نهادهای مسوول در امر مبارزه با فساد را به اقدام عملی توصیه کرد و از برخی اظهارات شبهه افکن که اطلاعات غیرواقعی و کذب را اشاعه می دهد انتقاد کرده این گونه اقدامات را موجب زیر سوال رفتن مبارزه واقعی با فساد دانست.
در ادامه جلسه، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه های اجرایی پس از بررسی، به تصویب هیات وزیران رسید.
هیات وزیران به منظور بررسی و تبادل نظر و هماهنگی برای حل و فصل مشکلات و موانع فراروی واحدهای تولیدی، با تشکیل کارگروهی تحت عنوان «کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید» در همه استان های کشور موافقت کردند.آیین نامه اجرایی قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، از دیگر مصوبات این جلسه هیات وزیران بود. آیین نامه مذکور با هدف افزایش انگیزه کارکنان دستگاه های کاشف در امر کشف کالاهای قاچاق و نیز افزایش توان تجهیزاتی دستگاه های متولی در امر مقابله با قاچاق کالا و ارز به تصویب رسید. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :