آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 74110
تاریخ انتشار : 15 اردیبهشت 1394 10:24
تعداد بازدید : 1155

یانگ یانگ خانم روبات خوش مشرب و باهوش

یانگ یانگ یک روبات انسان نما با ظاهری زنانه است و شبیه به سارا پالین، سیاستمدار آمریکایی است به راحتی صحبت می کند، چشمک می زند، می خندد، دست می دهد و حتی در آغوش می گیرد.

فناوران- این روبات در لابراتوار روباتیک هوشمند در دانشگاه اوزاکای ژاپن ساخته شده و به تازگی در کنفرانس اینترنت همراه جهانی در پکن از آن رونمایی شده است. یانگیانگ در این نمایشگاه به بازدیدکنندگان می گفت: من در ژاپن به دنیا آمده ام، اما در چین بزرگ شده ام.این روبات با موهایی قهوه ای بلند و کت قرمز و عینک هایی شبیه به سارا پالین است، اما سازندگان سعی کرده بودند که آن را شبیه به سانگ یانگ، همسر یکی از کارخانه داران و همچنین پروفسور کالج سانلیان در چین بسازند. 
یانگ یانگ که در این کنفرانس همراه روبات دوقلویش بود، در موردش گفت: این روبات 43 درجه آزادی دارد و می تواند تمامی بدنش را حرکت دهد، ولی بیشترین میزان حرکاتش به صورتش مربوط می شود. به همین دلیل هم به خوبی می تواند تمامی حالات چهره را نشان دهد. 
سازندگان این روبات تصمیم دارند آن را به یک سفیر آموزش تبدیل کنند که علم روباتیک را به کودکان یاد بدهد. حتی به این فکر می کنند که برای خوشامدگویی به بازدیدکنندگان موزه یا فروشگاه های بزرگ از آن استفاده کنند یا فراتر از آن، آن را برای خوانندگی 
تربیت کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :