fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 74075
  تاریخ انتشار : 14 اردیبهشت 1394 1:36
  تعداد بازدید : 1016

  پرتاب موفقیت آمیز راکت موسس آمازون

  شرکت های ثروتمند خصوصی وارد پروژه های پرتاب راکت و سفینه های فضایی شده اند تا انحصار چنین پرتاب هایی را از دست ناسا خارج کنند.

  خبرگزاری مهر- ثروتمندان بسیاری مانند الون ماسک، موسس شرکت تسلا موتورز بخش زیادی از سرمایه خود را به پروژه های فضایی یا کارهای نوآورانه اختصاص می دهند. اکنون پس از موسس تسلا موتورز نوبت به جف بزوس، موسس آمازون رسیده تا وارد چنین پروژه هایی شود. در روزهای گذشته، اولین پرتاب موفقیت آمیز راکتی از مجموعه Blue Origin متعلق به بزوس صورت گرفت تا این کمپانی رسما به لیست شرکت های فضایی بپیوندد. این کمپانی در سال های گذشته، آزمایش هایی را بر موتور هیدروژنی مایع BE- engine 3 انجام داده و به مرور زمان این راکت برای پرتاب آماده شد. موتور این راکت با موفقیت توانست قدرت لازم برای پرتاب یک کپسول حمل خدمه را با سرعت
  ۳ ماخ (سرعت فرا صوت به سرعتی گفته می شود که از سرعت صوت (۳۴۳ متر بر ثانیه) بیشتر باشد. واحد سرعت فراصوت «ماخ» است و به تعداد ضریب سرعت می گویند مثلاً صدا یک ماخ سرعت دارد) و تا ارتفاع 94 هزار متر تامین کند. این راکت همانند سایر راکت ها یا فضاپیماهایی که تاکنون پرتاب شده اند دارای نقص هایی بوده که کارشناسان امیدوارند به مرور رفع شود.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی