آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 74055

صنعت نفت کشور از اینترنت و ماهواره استفاده نمی کند

مدیر مخابرات شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت گفت: سیاستگذاری و اجرای شبکه ملی اطلاعات نفت آغاز شد و قطعاً از زیرساخت های مخابرات نفت هم در این شبکه استفاده می شود.

فارس - محمد علی پیشاهنگ با بیان اینکه بزرگترین شبکه مخابرات صنعتی خاورمیانه را در اختیار داریم، گفت: مخابرات صنعتی با ضریب اطمینان بالا نسبت به شبکه مخابرات عمومی طراحی می شود با توجه به بافت صنعت حرکت می کند نه با توجه به بافت جمعیت و از تجهیزات ضد انفجار در محیط های قابل اشتعال استفاده می کند.
وی با تاکید بر خدمت رسانی مخابرات نفت به تمام زیرساخت های کشور گفت: سیاستگذاری و اجرای شبکه ملی اطلاعات نفت آغاز شد و قطعاً از زیرساخت های مخابرات نفت هم در این شبکه استفاده می شود.
مدیر مخابرات شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ادامه داد: سرویس های پزشکی از راه دور، اتوماسیون اداری و امثال آن را با استفاده از زیرساخت جدید دیجیتالی مخابرات نفت به تمامی کارکنان ارایه می دهیم.
وی ادامه داد: در ارتباطات مخابرات نفت در هیچ نقطه ای از ماهواره و اینترنت استفاده نمی کنیم و شبکه بسته اینترانت ما امنیت مناسب را فراهم کرده است.
پیشاهنگ اضافه کرد: براساس دستورالعمل شورای عالی امنیت ملی، سیستم های مخابراتی مکلف هستند که از شبکه های ماهواره ای مگر به ندرت و در شرایط استثنایی استفاده نکنند و ما هم بجز موارد نادر مانند بعضی سکوهای عملیاتی در دریا و پمپ بنزین ها که خارج از سرویس مخابراتی ما قرار دارند از چنین مواردی استفاده نمی کنیم و آنها هم به اینترانت ما متصل نمی شوند و در شبکه جداگانه ای سازماندهی می شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :