آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 74054
تاریخ انتشار : 14 اردیبهشت 1394 0:52
تعداد بازدید : 778

سیم کارت بی هویتی در شبکه اپراتورها باقی نمانده است

معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری گفت: بالغ بر ۹۰ درصد اطلاعات هویتی مالکان سیم کارت های بی هویت در سامانه اپراتورها ثبت شده و با در نظر گرفتن اینکه ممکن است برخی شماره ها خاموش باشد، ساماندهی سیم کارت ها در کشور انجام شده است.

تسنیم - سیم کارت های فاقد هویت ملی بعد از اعلام چندین باره اپراتورها مبنی بر ارسال کد ملی مالکان جهت ثبت در سامانه مرکزی، رفته رفته قطع یا قطع یکطرفه شد و اکنون سیم کارتی وجود ندارد که کد ملی مالک آن وجود نداشته اما وصول باشد.
غلامرضا داداش زاده گفت: تاکنون هر سیم کارت بدون هویتی وجود داشته، در راستای ساماندهی، نظم 
بخشی و نظارت بیشتر بر حوزه ارتباطات قطع شده است.
وی عنوان کرد: از نیمه دوم سال گذشته توسط رسانه ها و پیامک به مشترکان هر اپراتور اعلام کردیم که کد ملی خود را به شماره های اعلامی از سوی اپراتورها جهت رجیستر شدن ارسال کنند در حالیکه تا پیش از سال جدید و طی هشدارهای مکرر بالغ بر 90 درصد مشترکان سیم کارت های بی هویت اقدام به انجام این کار کردند اما برخی نیز اطلاعات خود را 
نفرستادند.
معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی افزود: آن قبیل مشترکانی که اطلاعات خود را نفرستادند، سیم کارت شان قطع شد تا با مراجعه به دفاتر امور مشترکان اپراتورها اقدام به ثبت اطلاعات خود کنند. در این صورت سیم کارت شان مجددا وصل می شود.
او درباره تعداد مشترکان سیم کارت های بدون هویت اپراتورها در گام اول طفره رفت و بعد از آن تنها به وجود بیش از 900 هزار سیم کارت بی هویت بسنده کرد.
داداش زاده البته این را هم گفت که ممکن است برخی از سیم کارت های قطع شده کنونی، عملا خاموش بوده یا مالکان از آنها استفاده ای نمی کنند؛ با این حساب و در نظر گرفتن این فرضیه می شود گفت که سیم کارت بی هویتی در شبکه اپراتورها نیست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :