آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 74046
تاریخ انتشار : 14 اردیبهشت 1394 0:35
تعداد بازدید : 933

ویژگی های سیم کارت کودک«همراه اول» اعلام شد

در مراسمی با حضور رییس مجلس شورای اسلامی و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، از سیم کارت کودک همراه اول رونمایی شد.

فناوران - اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران اعلام کرد، روز پنج شنبه ۱۰ اردیبهشت ماه، طی مراسمی که به مناسبت بهره برداری از خدمات و توسعه شبکه پهن باند استان قم در مجتمع دارالحدیث این استان برگزار شد، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و محمدصادق صالحی منش استاندار قم، از غرفه همراه اول در حاشیه این مراسم بازدید کردند و در حضور آنها از سیم کارت کودک، ضد بدافزار«گریپ فروت» و فناوری «وای فای آفلودینگ» استان قم رونمایی شد.
در این بازدید وحید صدوقی مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران ضمن تشریح ویژگی های سیم کارت کودک همراه اول گفت: در پی مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی مبنی بر ارایه خدمات ویژه اپراتورها به کودکان و نوجوانان، همراه اول با تکیه بر توان داخلی، سیم کارت کودک خود را با نام تجاری «درسا» ارایه کرده است که در واقع یک نوع زیست بوم مجازی خانواده است. این سیم کارت از کودکان، نوجوانان و حریم خانواده در مقابل خطرات فضای مجازی محافظت می کند و به والدین اجازه می دهد بر فرزندان نظارت داشته باشند.
وی با بیان اینکه با سیم کارت کودک، امکان مکالمه و ارسال پیامک وجود ندارد، افزود: کودکان از طریق درسا می توانند شبکه های تلویزیونی را مشاهده کنند، بازی های مناسب سن خود را داشته باشند و appهای مورد نیاز خود را از بازار خرید کنند. همچنین والدین می توانند با «درسابان» نحوه استفاده کودک خود را از تلفن همراه کاملاً کنترل کنند.
وی افزود: بزودی سیم کارت های کودک از طریق فروشگاه های زنجیره ای همراه اول عرضه می شود. صدوقی در ادامه به معرفی ضد بدافزار گریپ فروت پرداخت و گفت: ضد بدافزار گریپ فروت برای حمایت و محافظت از مشترکان اپراتور اول در مقابل بدافزارها و حفظ حریم خصوصی در استفاده بی رویه از اطلاعات خصوصی کاربران ارایه 
شده است.
صدوقی افزود: امروز فناوری «وای فای آفلودینگ» همراه اول در استان قم راه اندازی می شود. با این فناوری مشترکان همراه اول می توانند با سرعت بسیار بالاتری از اینترنت گوشی خود استفاده کنند.پس از بازدید مسؤولان مذکور از غرفه شرکت ها و مراکز تحقیقاتی، رییس مجلس شورای اسلامی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، استاندار قم و مدیرعامل شرکت زیرساخت دقایقی به سخنرانی و تشریح ضرورت توسعه شبکه پهن باند در کشور و بخصوص استان قم پرداختند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :