آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 74002
تاریخ انتشار : 13 اردیبهشت 1394 11:23
تعداد بازدید : 777

عذرخواهی مخابرات از مردم ‌

توسعه تلفن ثابت متوقف شد

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: متاسفانه هم اکنون به دلیل کاهش درآمد، توسعه تلفن ثابت تقریباً متوقف شده است و از این بابت از مردم عذر می خواهیم.

فارس - کاظم ابراهیمی درباره مشکلات موجود در بخش واگذاری تلفن ثابت در کشور، گفت: عمده مشکل مخابرات ایران در بخش تلفن ثابت درآمد پایین است.
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: متاسفانه هم اکنون به دلیل کاهش درآمد، توسعه تلفن ثابت تقریباً متوقف است و از این بابت از مردم و متقاضیان عذرخواه هستم که در برخی مناطق قادر به ارائه سرویس تلفن ثابت نیستیم.
وی ادامه داد: مخابرات به اجبار باید برنامه های توسعه ای را انجام دهد؛ اما توسعه لحظه ای نیست و باید از محل درآمد باشد. بنابراین در حالی از نظر پروانه ای مکلف به توسعه هستیم اما مشکل اصلی تامین نقدینگی است.
ابراهیمی با بیان اینکه افزایش درآمدهای شرکت مخابرات با افزایش هزینه های این شرکت هم خوانی ندارد، توضیح داد: اگر هزینه ها کاهش یابد تعرفه موجود خوب است، اما شاهد افزایش شدید هزینه ها در بخش های آب، برق، گاز، مالیات حفاری و بخش های دیگر هستیم.
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران تصریح کرد: تامین نقدینگی اشکال مختلف دارد و یکی از راه های تامین نقدینگی تغییر تعرفه است.
وی اظهار امیدواری کرد: با تصویب تعرفه های جدید تلفن ثابت بتوانیم درآمد بهتری کسب کنیم و از محل درآمدها توسعه در شبکه کابل، سیستم انتقال و تجهیزات سوئیچ را انجام دهیم که ضعف درآمدی باعث متوقف شدن توسعه نشود و در هیچ جا متقاضی در صف دریافت تلفن ثابت نبینیم.
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران همچنین از اجرای فاز مطالعاتی ورود به نسل پنجم تلفن همراه به کشور خبر داد و گفت: این موضوع با توجه به اینکه در آینده نزدیک تجاری سازی نسل پنجم تلفن همراه آغاز می شود انجام می پذیرد.
 ابراهیمی عمده فعالیت شرکت مخابرات ایران برای سال 94 را معطوف به سرمایه گذاری در حوزه نسل سوم و چهارم تلفن همراه عنوان کرد و گفت: تکمیل پوشش شهری و روستایی و جمعیت کشور برای نسل سوم و چهارم تلفن همراه از جمله برنامه های در دست انجام است که برای آن نیز سرمایه گذاری قابل توجهی صورت گرفته است.
وی با بیان رشد سریع نسل های تلفن همراه در دنیا گفت: ایران نیز ناگزیر به ارائه این خدمات برای کاربران تلفن همراه خواهد بود.
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با تاکید براینکه با ورود نسل پنجم تلفن همراه به طور قطع تجهیزات شبکه های مخابراتی تغییرات عمده ای خواهد داشت، افزود: براین اساس شرکت مخابرات ایران از هم اکنون باید به فکر تامین پیش شرط های لازم برای ورود این فناوری به کشور باشد.
ابراهیمی با بیان اینکه در حال مطالعه روی چگونگی ورود به نسل پنجم تلفن همراه هستیم، ادامه داد: فاز مطالعاتی این پروژه با توجه به پیش داوری برای ورود این فناوری به کشور انجام می شود و تا زمانی که نسل سوم و چهارم در کشور فراگیر نشده و مشکلات آن رفع نشده است به طور قطع مخابرات برنامه ای برای ورود به نسل پنجم موبایل نخواهد داشت.
وی تاکید کرد: عمده سرمایه گذاری شرکت مخابرات ایران در حوزه توسعه نسل سوم و چهارم موبایل و نیز توسعه تلفن ثابت خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :