آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 73996
تاریخ انتشار : 13 اردیبهشت 1394 11:11
تعداد بازدید : 788

دولت 1400 خدمت الکترونیکی را شناسایی کرده است

هم اکنون، میزان صفحات موجود در وب به زبان کشورها یکی از مولفه های تامین منافع ملی کشورها در فضای مجازی محسوب می شود و این درحالی است که در حال حاضر، سهم ایران و زبان فارسی در این فضا زیر یک درصد است.

سازمان فناوری اطلاعات- نصرالله جهانگرد در آیین بهره برداری از طرح خدمات و توسعه شبکه پهن باند استان با بیان این مطلب گفت: با استفاده از ظرفیت های موجود باید راهبردهایی برای توسعه محتوای ایرانی- اسلامی در فضای مجازی پیش بینی شود که دانش شیعی و اطلاعات موجود در قم می تواند سهم مناسبی در این بخش داشته باشد.
معاون وزیر ارتباطات با بیان این مطلب که سه محور امنیت، اقتصاد و فرهنگ از جمله محورهای اصلی در هر برنامه توسعه ای در دنیا مطرح می شود گفت: که طی دو دهه اخیر، موارد زیست محیطی، نیروی انسانی و کاربرد فناوری نیز به این محورها افزود شده است.
وی افزود: خدمات، صنعت و کشاورزی سه قطب کلان اقتصادی محسوب می شوند که حوزه خدمات تنها حوزه ای است که با اصلاح نظام خدمات، استفاده از کاربردهای فناوری و ایجاد کسب و کارهای نو درآن، می توان شاهد افزایش بهره وری و اشتغال در سطح جامعه باشیم.
جهانگرد زیرساخت های ارتباطی را عامل توسعه زیرساخت های فرهنگی دانست و گفت: در همین راستا شبكه ملي اطلاعات با در نظر گرفتن قانون برنامه پنجم توسعه و مصوبه شوراي عالي فضاي مجازي طراحی و در حال اجرا است.
وی گفت: این شبکه از چند لایه تشکیل شده که سه لايه مربوط به شبكه زيرساخت و دو لايه متعلق به دیتا و سرويس ها است.
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران تاکید کرد: برنامه دولت الكترونيكي و انواع سرويس هاي مختلف كه مردم به صورت مستقيم با آنها در ارتباط خواهند بود در لايه سرويس پياده سازي مي شود.
وي ادامه داد: انواع خدمات در شهر قم و اطلاعات و محتواهای فرهنگی تولید شده در این شهر از طریق لایه سرویس به متقاضیان عرضه خواهد شد.
معاون وزیر ارتباطات افزود: با بررسي هاي صورت گرفته، حدود يك هزار و 400 خدمت قابل ارایه احصا شده که در 14 خوشه همگن دسته بندی و دستگاهاي متولي و خوشه هاي آن مشخص شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :