آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 73989
تاریخ انتشار : 13 اردیبهشت 1394 10:56
تعداد بازدید : 671

15 هزار نفر در کشور بیش از 10 سیم‌کارت دارند

۹۰۰ هزار سیم کارت فاقد کدملی در شبکه ایرانسل

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از نقص اطلاعات و نداشتن کدملی ۹۰۰ هزار سیم کارت ایرانسل و ۶۵ هزار سیم کارت همراه اول در پایگاه اطلاعاتی این اپراتورهای موبایل خبر داد.

مهر - غلامرضا داداش زاده با تاکید براینکه ساماندهی پایگاه داده مشترکان تلفن همراه به ثمر رسید، گفت: بیش از ۹۰ درصد فرآیند اخذ کد ملی از مشترکان موبایل به اتمام رسیده و هم اکنون مشخص شده است که در پایگاه داده اپراتورهای موبایل، چه مشترکانی دارای نقص اطلاعات هستند.
وی گفت: براساس براوردهای صورت گرفته ۶۵ هزار سیم کارت همراه اول و ۹۰۰ هزار سیم کارت ایرانسل فاقد کدملی شناسایی شده اند و این درحالی است که هیچ سیم کارتی از سوی اپراتور رایتل بدون کدملی به ثبت نرسیده است.
معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری با بیان اینکه تا کمتر از ۱۰ روز آینده، کدملی این مشترکان نیز از طرق مختلف و با اطلاع رسانی از سوی مشترکان اخذ خواهد شد، اظهار امیدواری کرد که با اجرای این طرح، هیچ سیم کارت فاقد اطلاعات در شبکه اپراتورهای موبایل باقی نماند.
وی تعداد سیم کارت های بدون کدملی را عدد قابل توجهی با توجه به تعداد سیم کارت های فعال در کشور ندانست و تاکید کرد: این تعداد سیم کارت که هم اکنون نیز قطع یکطرفه شده اند فقط دارای نقص پرونده در اعلام کدملی هستند و سایر اطلاعاتشان تکمیل است.
داداش زاده افزود: آن دسته از سیم کارت هایی که به طور کامل قطع شده اند سایر مشخصاتشان نیز در پایگاه داده اپراتورها، ناقص بوده است.
وی گفت: تنها راه احراز هویت مشترکانی که فاقد کدملی و دارای نقص اطلاعات سیم کارت هستند مراجعه به دفاتر امور مشترکان اپراتورها برای ارائه مدارک مربوطه است.

 شناسایی ۱۵ هزار نفر با بیش از ۱۰ سیمکارت 
معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از آغاز طرح قطع ارتباط صاحبان بیش از ۱۰ سیم کارت خبر داد و گفت: هم اکنون ۱۰ هزار مشترک همراه اول و ۵ هزار مشترک ایرانسل مالک بیش از ۱۰ سیم کارت هستند.
غلامرضا داداش زاده با بیان آغاز فاز دوم ساماندهی سیم کارت های فعال در کشور گفت: در این فاز بعد از اجرای احراز هویت و مطابقت دارندگان سیم کارت با کدملی، در حال بررسی و تشخیص مشترکانی هستیم که بیش از ۱۰ سیم کارت به نامشان است.
وی با تاکید براینکه این مشترکان باید نسبت به ساماندهی این موضوع و انتخاب تنها ۱۰ سیم کارت برای ثبت مالکیت اقدام کنند، ادامه داد: براساس اطلاعات ثبت شده در پایگاه اپراتورهای موبایل، ۵ هزار مشترک ایرانسلی و ۱۰ هزار مشترک همراه اولی بیش از ۱۰ سیم کارت به نامشان ثبت است.
معاون رگولاتوری با بیان اینکه از دو هفته گذشته فرآیند ارسال پیامک به صاحبان این سیم کارت ها آغاز شده است، افزود: اپراتورها با ارسال پیامک به مشترکانی که دارای بیش از ۱۰ سیم کارت ثبت شده و فعال هستند از آنها می خواهند که با مراجعه به دفاتر امور مشترکان نسبت به انتخاب ۱۰ سیم کارت از میان سیم کارت های ثبت شده اقدام کنند.
وی گفت: این فرآیند به هیچ عنوان به صورت الکترونیکی نبوده و قابل انجام نیست و به طور قطع مشترکان باید به دفاتر امور مشترکان مراجعه کنند. داداش زاده خاطرنشان کرد: فرآیند لزوم مراجعه برای انتخاب سیم کارت به تمامی خطوط ثبت شده به نام هر مشترک ارسال می شود و مشترکان برای جلوگیری از قطع ارتباط این خطوط ملزم به مراجعه به دفاتر امور مشترکان خواهند بود. 
معاون رگولاتوری گفت: در برآوردهای انجام شده تعداد سیم کارت های فعال ثبت شده به نام یک مالک با سیم کارت های خام و غیرفعال تفکیک شده است و در این مرحله نسبت به ساماندهی سیم کارت های فعالی که به صورت متعدد به نام یک مالک به ثبت رسیده افدام می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :