آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 73987
تاریخ انتشار : 13 اردیبهشت 1394 10:51
تعداد بازدید : 809

استقبال از «هولولنز» مایکروسافت را شگفت زده کرد

الکس کیپمن در جریان رویداد بیلد مایکروسافت اعلام کرد که واقعا از استقبال کاربران و توسعه دهندگان از محصول هولولنز مایکروسافت شگفت زده شده و به طور رسمی از طرف کل مجموعه مایکروسافت از همه تشکر کرد. او اعلام کرد که مایکروسافت توسعه دهندگان را تشویق می کند تا نسبت به توسعه اپلیکیشن های سازگار با هولولنز اقدام کنند.

The Verge- با استفاده از هولولنز می توانید دنیای مجازی مخصوص به خود را داشته باشید. برای مثال می توانید در اتاق پذیرایی خانه خود بنشینید و اپلیکیشن ها را روی دیوار خانه با هر سایزی که دوست دارید، اجرا کنید. تماشای ویدیو، استفاده از مایکروسافت اج، مشاهده آب و هوا و غیره تنها بخش کوچکی از این دنیای مجازی هستند که هولولنز در اختیار شما می گذارد. 
اپلیکیشن های اجرا شده روی دیوار از طریق ژست های حرکتی قابل کنترل هستند و سایز آنها نیز به سادگی قابل تنظیم است. اسکایپ هم از طریق هولولنز اجرا می شود حالا به نظر می رسد مایکروسافت در نظر دارد تا هولولنز را وارد جریان زندگی مردم کند در این صورت بدون تردید هولولنز تبدیل به زیرساخت یک صنعت چند صد میلیارد دلاری خواهد شد چیزی که الکس کیپمن هم به آن اشاره می کند. 
مایکروسافت برای هولولنز اهداف جاه طلبانه ای در سر دارد و نه تنها قصد دارد تا از آن در دنیای بازی ها استفاده کند، بلکه با پخش دمویی چگونگی استفاده از این ابزار را در دنیای معماری و طراحی نیز نشان می دهد که این خود به این مفهوم است که مایکروسافت بدنبال حضور در صنعت و تجارت با هولولنز است. مایکروسافت در مراسم بیلد نشان داد که چطور می توان از هولولنز در موارد مختلف استفاده کرد. برای مثال اگر دانشجوی پزشکی هستید بجای این که قسمت های پرتراکم از اعضای بدن انسان را در یک عکس روی کتاب ببینید، می توانید به صورت سه بعدی دید بهتری از اعضای بدن انسان داشته باشید. به نظر می رسد در حال مشاهده کلاس های آناتومی آینده هستیم. همچنین مشاهده نقشه یک بنا و ساختمان نیز به صورت سه بعدی در جلوی چشمانتان و نه در یک نمایشگر امکان پذیر است.
مایکروسافت در هولولنز با شرکت های بزرگ از جمله ناسا، یونیتی، Legendary، Autodesk، والت دیزنی و غیره همکاری می کند. هولولنز خود یک پی سی کامل است و نیاز به اتصال به تلفن، پی سی یا هر ابزار دیگری ندارد و هیچ سیمی از آن به ابزار دیگر متصل نمی شود. مایکروسافت هدست را جوری طراحی کرده تا دور سر قرار بلگیرد و وزن آن در استفاده طولانی مدت آزاردهنده نباشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :