آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 73868
تاریخ انتشار : 9 اردیبهشت 1394 11:50
تعداد بازدید : 1401

بالدوین: همه ما یک هکر درون داریم

یکی از ستاره های هالیوود در کنفرانس امنیت سایبر RSA که همه ساله با حضور شخصیت های برجسته این بخش برگزار می شود، گفت: حمله هکر ها به شرکت سونی پیکچرز در پاییز گذشته تاثیر بدی روی هالیوود داشته است.

ایسنا- الک بالدوین گفت: حمله هکر ها به شرکت سونی پیکچرز در پاییز گذشته برای جلوگیری از انتشار فیلم کمدی مصاحبه درباره کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، تاثیر بدی روی هالیوود داشته و بسیاری در هالیوود امیدوار بودند که کنگره یا کاخ سفید برای نمایش فیلم مصاحبه برنامه ریزی کنند تا به افرادی که به دنبال لغو نمایش این فیلم بودند، پاسخ محکمی بدهند.
بالدوین گفت: اما چه اتفاقی افتاد؟ اگر افرادی شروع به هک کردن دیگران کنند تا حرف های آن ها را تحت کنترل درآورند، شما چه می کنید؟ برای مثال فردی می گوید می خواهد فیلمی را براساس زندگینامه پوتین (رئیس جمهور روسیه) بسازد، آنگاه عده ای سیستم های استودیوی فیلمسازی را هک می کنند و می گویند اگر شما این فیلم را منتشر کنید، ما این کار ها را علیه شما انجام می دهیم.
بالدوین افزود: همه افراد در این سالن یک «هکر درون» دارند. همه احساس می کنند موضوعاتی مخفی نگه داشته می شوند که نباید مخفی بماند. اما شما باید بپرسید آیا ما حق داریم که تعیین کنیم چه اطلاعات شخصی قانونا می تواند منتشر شود.
این ستاره هالیوودی افزود: انتشار هزاران ایمیل سونی پیکچرز که نهایتا به استعفای امی پاسکال، رئیس این شرکت انجامید، اکنون ارتباطات در هالیوود را تغییر داده است.
اما بالدوین بین افرادی نظیر ادوارد اسنودن، مامور سابق آژانس امنیت ملی آمریکا که برای انتشار اطلاعات شخصی انگیره منطقی داشتند و اقدامات مجرمانه نظیر هک کردن سونی پیکچرز تفاوت قائل شد.
وی افزود: خصوصی نگه داشتن زندگی یک ستاره سینما سخت است زیرا همه یک دوربین یا یک موبایل در جیب دارند.بالدوین با اشاره به اتفاق تلخ سال 2007 که در آن پیام های صوتی این بازیگر به دختر 11 ساله اش منتشر شد، گفت: من فردی هستم که نباید ارتباطات شخصی اش را هک کنید. مسائلی وجود دارند که بهتر است مخفی بمانند. به همین دلیل کاری که شرکت های امنیتی انجام می دهند بسیار ضروری است.
همه ساله کنفرانس RSA  برجسته ترین شخصیت ها در زمینه امنیت سایبری را گردهم می آورد. افرادی نظیر کیت الکساندر، مدیر سابق آژانس امنیت ملی آمریکا، مایک راجرز، رییس سابق کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا و تحلیلگران، محققان و کدنویس های برجسته جهان در کنفرانس آر اس ای 2015 که در سانفرانسیسکو برگزار شد، حضور داشتند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :