آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 73859
تاریخ انتشار : 9 اردیبهشت 1394 11:35
تعداد بازدید : 1328

در سمینار بین‌المللی سلامت همراه مطرح شد

تلاش برای گسترش استفاده از تلفن همراه در ارتقای سلامت کشور

رییس سمینار بین المللی سلامت همراه گفت: ایران بالاترین رتبه استفاده از تلفن های همراه را در خاورمیانه دارد. ۸ میلیون نفر در ایران گوشی هوشمند دارند و ۸۳ میلیون اشتراک رسمی تلفن همراه در کشور ثبت شده که بیش از جمعیت کشور است.

فارس - کامران باقری لنکرانی، رییس این سمینار که 27 و 28 اردیبهشت در شیراز برگزار می شود، برگزاری این سمینار را تلاشی برای جهت بخشیدن به استفاده صحیح از تلفن های همراه در مقوله سلامت مردم عنوان کرد. باقری لنکرانی، با تشریح ابعاد و اهداف برگزاری این سمینار، گفت: کشور ایران از لحاظ استفاده از فناوری های اطلاعات، از موقعیت برجسته ای در منطقه خاورمیانه برخوردار است و بر اساس آمارهای سال 2015 میلادی، 2/83 میلیون اشتراک رسمی تلفن همراه در ایران به ثبت رسیده که بیش از جمعیت کشور است.
وی با بیان ضریب بیش از  50درصدی نفوذ اینترنت در ایران که آمار قابل توجهی محسوب می شود، افزود: هم اکنون  8میلیون تلفن هوشمند در ایران وجود دارد که بالاترین آمار خاورمیانه است، همچنین جا دارد به حضور پررنگ ایرانیان در فضای مجازی و شبکه های اینترنتی اشاره کنیم.
رییس مرکز تحقیقات سیاست گذاری سلامت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تاکید بر اینکه می توان از کاربری بالای تلفن های هوشمند در مسیر ارتقای سلامت جامعه به عنوان یک ماموریت جدی نگاه کنیم، ادامه داد: بر همین اساس، سمینار بین المللی سلامت همراه (mobile health) با حضور میهمانانی از سراسر دنیا، بیست و هفتم و بیست و هشتم اردیبهشت ماه در شیراز برگزار می شود تا بستری برای رشد سلامت عمومی و بهبود کارکرد نظام سلامت فراهم شود.
وی توانمندسازی مردم برای خود مراقبتی و افزایش سواد سلامت، بایگانی اطلاعات پزشکی افراد و برخط کردن آن، امتداد مراقبت از بیماران مزمن مانند مبتلایان به دیابت و فشارخون، مدیریت اموری مانند نوبت دهی، مراجعه به پزشک و اورژانس را از جمله اهداف برگزاری این سمینار برشمرد و افزود: در این مسیر، هنوز به میزان کافی از ظرفیت ها استفاده نشده و لازم است با معرفی تجارب موفق بین المللی و ایده های موجود، به تقویت بنیه علمی کشور در این زمینه بپردازیم.
رییس سمینار بین المللی سلامت همراه با بیان ارایه   130مقاله به دبیرخانه این سمینار که هم اکنون در مرحله داوری هستند، تصریح کرد: از سویی تلاش می کنیم نرم افزارهای طراحی شده مرتبط در حاشیه سمینار به علاقه مندان و دست اندرکاران معرفی شود تا این مبحث که به صورت بین رشته های فنی مهندسی، پزشکی، حقوقی و زمینه های فرهنگی هنری است، ارتقا یابد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :