آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 73857
تاریخ انتشار : 9 اردیبهشت 1394 11:17
تعداد بازدید : 1289

شرکت ایمن رایانه پندار هشدار داد:

مشترکان واتس اپ در معرض حمله جایزه آمازون قرار دارند

مدت‎هاست که برنامه‎های ارتباطی و به ویژه شبکه‎های اجتماعی مورد توجه مجرمان سایبری قرار گرفته‎اند و روز به روز با محبوب‎تر شدنشان، کاربران بیشتری را نیز در معرض خطر قرار می‎دهند. برنامه ارتباطی واتس اپ، بار دیگر وسیله‎ای برای تهدید کاربران در دنیای مجازی شده است.

فناوران- نماینده ضد ویروس پاندا در ایران اعلام کرد، کلاهبرداران اینترنتی با تکنیک‎های مهندسی اجتماعی و سواستفاده از نام شرکت آمازون، مشترکان بسیاری را به یک لینک آلوده هدایت کرده و از آن مسیر، تروجان مخربی را به تلفن همراه شان منتقل می‎کنند.
این تروجان جدید که در بین محققان امنیتی با نام Amazon Gift یا همان جایزه آمازون شناخته می‎شود، از طریق ارسال پیام‎های جعلی و وعده‎های دروغین و در نهایت کلیک روی لینک مخربی که در انتهای پیام گنجانده شده، به سیستم کاربران منتقل می‎شود.
در این پیام جعلی، به مشترکان واتس اپ اعلام می‎شود که شرکت آمازون و واتس اپ در پروژه جدیدی به یکدیگر پیوسته‎اند و تعداد محدودی کارت هدیه را به‎ عنوان جایزه ویژه برای مشترکان در نظر گرفته‎اند. سپس اعلام می‏شود که تنها 18 هزار کارت هدیه باقی مانده و به زودی پایان می‏یابد، بنابراین آنها را به کلیک کردن روی لینک آلوده وسوسه می‎کنند.بنا به اعلام شرکت امنیتی پاندا سکیوریتی، این حقه به صورت گسترده ای در قاره آسیا افزایش یافته و پیش‎بینی می‎شود که کاربران بیشتری را در سراسر دنیا مورد تهدید قرار دهد.
در این حمله سایبری، مجرمان، کاربران را طوری تحریک می‎کنند تا هرچه سریع‎تر روی لینک آلوده کلیک شود، اما این جایزه تعیین شده چیزی به جز یک تروجان مخرب نیست که تلفن همراه کاربران را تحت تاثیر قرار می‎دهد. پس از آلوده‏سازی تلفن همراه، آنها را به یک شبکه آلوده دیگری که حملات متنوعی در آن اعمال می‏شود، هدایت می‏سازند.  
توصیه می‏شود که کاربران در محیط مجازی، هرگز به این‎گونه پیام‎ها اطمینان نکرده و برای تشخیص هویت خبری، تنها به وب سایت اصلی شرکت مراجعه نمایند. بدیهی است که کلیک کردن روی لینک‎های نا شناخته می‎تواند تهدیدات جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :