آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 73850
تاریخ انتشار : 9 اردیبهشت 1394 11:6
تعداد بازدید : 1441

مشترکان WhatsApp در معرض حمله «جایزه آمازون»

برنامه ارتباطی واتس اپ، بار دیگر وسیله ای برای تهدید کاربران در دنیای مجازی شده است.

فناوران- نماینده ضد ویروس پاندا در ایران اعلام کرد که کلاهبرداران اینترنتی با تکنیک های مهندسی اجتماعی و سوء استفاده از نام شرکت آمازون، مشترکان را به یک لینک آلوده هدایت کرده و از آن مسیر، تروجان مخربی را به تلفن همراه شان منتقل می کنند.
این تروجان جدید که در بین محققان امنیتی با نام «Amazon Gift» یا همان «جایزه آمازون» شناخته می شود، از طریق ارسال پیام های جعلی و وعده های دروغین و در نهایت کلیک روی لینک مخربی که در انتهای پیام گنجانده شده، به سیستم کاربران منتقل می شود.
در این پیام جعلی، به مشترکان واتس اپ اعلام می شود که شرکت آمازون و واتس اپ در پروژه جدیدی به یکدیگر پیوسته اند و تعداد محدودی «کارت هدیه» را بعنوان جایزه ویژه برای مشترکان در نظر گرفته اند. سپس اعلام می شود که تنها 18 هزار کارت هدیه باقی مانده و به زودی پایان می یابد، بنابراین آنها را به کلیک کردن روی لینک آلوده وسوسه می کنند.
بنا به اعلام شرکت امنیتی پاندا سکیوریتی، این حقه بصورت گسترده ای در قاره آسیا افزایش یافته و پیش بینی می شود که کاربران بیشتری را در سراسر دنیا مورد تهدید قرار دهد. در این حمله سایبری، مجرمان، کاربران را طوری تحریک می کنند تا هرچه سریع تر روی لینک آلوده کلیک شود. اما این جایزه تعیین شده چیزی به جز یک تروجان مخرب نیست که تلفن همراه کاربران را تحت تأثیر قرار می دهد. پس از آلوده سازی تلفن همراه، آنها را به یک شبکه آلوده دیگری که حملات متنوعی در آن اعمال می شود، هدایت می سازند.  
توصیه می شود که کاربران در محیط مجازی، به این گونه پیام ها اطمینان نکنند و برای تشخیص هویت خبری، تنها به وب سایت اصلی شرکت مراجعه کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :