آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 73840
تاریخ انتشار : 9 اردیبهشت 1394 10:51
تعداد بازدید : 1430

انتخاب 6 دفتر اسناد رسمی به عنوان پایلوت خدمات الکترونیکی مالیاتی

رییس کانون سردفتران و دفتریاران گفت: شش دفتر اسناد رسمی به عنوان پایلوت ارایه خدمات الکترونیکی مالیاتی انتخاب شدند.

کانون سردفتران و دفتریاران- محمدرضا دشتی اردکانی در جلسه مشترک کانون سردفتران و دفتریاران و سازمان امور مالیاتی کشور با تاکید بر روابط دوسویه بین دفاتر اسنادرسمی با سازمان امور مالیاتی کشور، بیان کرد: به هر میزان که همکاری و تعامل این دو مجموعه بیشتر باشد، بهتر می توان پاسخگوی مردم بود و تکالیف و وظایف قانونی سازمانی را به نحو مطلوب انجام داد.
وی با اشاره به اجرایی شدن یک دفتر پایلوت در تهران به منظور ارایه انجام خدمات امور مالیاتی الکترونیکی، اضافه کرد: با بررسی ها و رفع موانع و معایب طرح، درصدد انتخاب و تجهیز شش دفتر اسناد رسمی دیگر به منظور پیوستن به ارائه خدمات امور مالیاتی الکترونیکی هستیم و با توجه به آیین نامه ای که توسط رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ابلاغ می شود، روند اجرایی این طرح در کشور را آغاز خواهیم کرد.
دشتی اردکانی تصریح کرد: با توجه به دستور رییس سازمان امور مالیاتی کشور مبنی بر پیگیری روند عملکرد دفاتر پایلوت مقرر شد تا گزارش مربوطه تدوین شود.وی با بیان اینکه ارسال آمارهای مختلف مالیاتی ازجمله تکالیف دفاتر اسنادرسمی است، افزود: سیاست های اصلاح الگوی مصرف و به روز رسانی خدمات اداری و اتوماسیون، ایجاب می کند به سمت مکانیزه سازی امور اداری حرکت کنیم، بنابراین برای ارسال و ارایه آمار از طریق سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به سازمان امور مالیاتی اقدامات لازم باید انجام شود.
به گفته وی، به همین دلیل باید سازمان امور مالیاتی آمار را از طریق سیستم ثبت آنی دریافت کند تا از این طریق و با حذف آمار کاغذی از دفاتر، این مسوولیت نیز از تکلیف دفاتر اسناد رسمی ساقط شود.
رییس کانون سردفتران و دفتریاران تاکید کرد: برای سهولت و راحتی در کار مردم، مالیات بر ارزش افزوده از طریق دستگاه کارت خوان به حساب سازمان امور مالیاتی و دارایی واریز می شود.به گفته دشتی اردکانی به این طریق از تردد و مراجعات اضافی مالکین به سیستم مالیاتی جلوگیری خواهد شد.
وی ادامه داد: درخصوص ماده 69 ، نامه ای از طرف کانون سردفتران و دفتریاران به سازمان امور مالیاتی کشور ارسال شد تا وضعیت مالیات با تعرفه خاص مدنظر سازمان قرار گیرد.
در ادامه جلسه، معاون وزیر و رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور با تاکید بر تعامل و همکاری دوجانبه، گفت: همه ما از اعضای حاکمیت هستیم و باید کاری کنیم که کار مردم تسهیل شود.علی عسگری اظهار امیدواری کرد، مردم بتوانند با آرامش و راحتی ممکن از طریق دفاتر، مالیات بر ارزش افزوده خود را پرداخت کرده و این امر با همکاری و مساعدت سازمان ثبت اسناد و املاک و دفاتر اسناد رسمی و کانون سردفتران و دفتریاران امکان پذیر خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :