آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 73787
تاریخ انتشار : 8 اردیبهشت 1394 11:28
تعداد بازدید : 1586

با همکاری سازمان نصر تهران

مراسم روز جهانی دختران و ICT امروز برگزار می شود

مراسم روز جهانی دختران و فناوری اطلاعات و ارتباطات برای اولین بار امروز با همکاری سازمان نصر تهران، دانشکده فنی و حرفه ای شریعتی، کمیته زنان در مهندسی IEEE بخش ایران و انجمن ملی زنان کارآفرین در محل دانشکده فنی و حرفه‎ای دختران شریعتی برگزار می‎شود.

فناوران- فریبا مهدیون، مدیر اجرایی مراسم روز جهانی دختران و ICT، در این خصوص گفت: با توجه به اهمیت نقش فناوری های ارتباطی و اطلاعاتی در تمام عرصه های زندگی و افزایش تخصص زنان در حوزه ICT به عنوان نیمی از جمعیت جهان، اتحادیه بین المللی مخابرات روز 23 آوریل را به عنوان روزجهانی دختران و فناوری اطلاعات و ارتباطات نام گذاری کرده است. 
مهدیون درخصوص برگزاری مشابه این رویداد برای دختران ایرانی، گفت: با توجه به ین نام‎گذاری  سازمان نظام صنفی رایانه‎ای استان تهران در نظر دارد با همکاری کمیته زنان در مهندسی IEEEبخش ایران، دانشگاه شریعتی و انجمن زنان کار آفرین در نظر دارند، مراسمی را  امروز در محل دانشگاه شریعتی تهران برگزار کنند.
او افزود: در این مراسم علاوه بر بانوان مدیر و صاحب ایده و کسب و کار ICT از حوزه دولت و بخش‎خصوصی، دختران دانشجو و دانش آموز، اساتید دانشکده های ICT تهران و همچنین سفیر ITUحضور دارند.
مهدیون درخصوص اهداف برگزاری این همایش گفت: مراسم روز دختران و فناوری اطلاعات و ارتباطات با شعار توسعه دانش و تغییر نگرش و با اهداف ترغیب و ترویج دختران و زنان جوان به تحصیل در رشته‎های مهندسی IT  و تربیت نیروی متخصص مورد نیاز جامعه در این حوزه برگزار می شود.
عضو هیات مدیره سازمان نصر تهران در خصوص برنامه‎های این مراسم گفت: این برنامه در چند بخش شامل برگزاری کارگاه‎های آموزشی با هدف ارایه تکنولوژی‎های جدید در حوزه ICT مانند Mobile Application Building ، UX Design و Create Animations and Games و همچنین معرفی و سخنرانی الگوهای موفق بانوان فعال ICT از بخش‎خصوصی، دولت
 و دانشگاهی است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :