آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 73780
تاریخ انتشار : 8 اردیبهشت 1394 11:21
تعداد بازدید : 962

عشق موسیقی‌های موبایل باز نظم بازار را به هم زدند

ساز پخش کننده های موسیقی کوک نیست

بازار خرید و فروش پخش کننده های موسیقی در یک سال اخیر کمترین میزان فروش را داشته و می توان گفت که این کالا یکی از کم مخاطب ترین ها در بازاریکی دوسال اخیر است.

مریم عسگری
به گفته فعالان بازار کالا و تجهیزات دیجیتال، در دو ماهی که از سال جدید می گذرد، بازار خرید و فروش دستگاه هایی نظیر پخش کننده های موسیقی و ریکوردرها و کالاهایی این چنینی به شدت بی رونق شده است. 
اسدی یک فعال بازاردر این زمینه می گوید: رشد قیمت این کالاها در سال های اخیر به دلیل نوسان نرخ ارز و مهمتر از همه رونق استفاده از گوشی های هوشمند همه کاره که بهتر از هر پخش کننده ای موسیقی را پخش می کنند است.
به گفته این فعال بازار، در حال حاضر گوشی های هوشمند به دستگاه های چندکاره ای تبدیل شده اند که جایگزین دستگاه های دیگر شده و کاربر را از استفاده از چند دستگاه نجات می دهند.
یکی دیگر از کسبه بازار کامپیوتر پایتخت هم در این زمینه می گوید: در دو ماه اخیر بازار به شدت بی رونق شده است و کمتر فردی به قصد خرید mp3 یاmp4 player به بازار مراجعه می کند.
وی افزود: نکته اینجاست که با وجود رشد هزینه های جانبی و افزایش نرخ دلار فروشندگان دستگاه های پخش کننده موسیقی قیمت ها را افزایش نداده اند و با این وجود در بازار شاهد رکود شدید هستیم.
یکی دیگر از فعالان بازار هم با تایید گفته های همکارش اعلام کرد: تغییرات زیادی در بازار پخش کننده های موسیقی رخ داده است که یکی از این تغییرات مهم رده بندی برندها است. به گفته وی این موضوع هم به علت کم کاری برخی از برندها در بازار است. به عنوان مثال برخی از تنوع محصولات خود کاسته و همچنین گروهی نیز روی برندهای دیگر تمرکز کرده اند.
وی افزود: اگر بخواهیم موجودی بازار را بررسی کنیم باید بگوییم در شرایط فعلی موجودی بازار این کالا شامل مدل های قدیمی است.
برخی نیز که برای واردات اقدام کرده اند اکثرا مدل های ارزان و قدیمی با ظرفیت حافظه پایین را به بازار عرضه کرده اند.
یکی دیگر از کسبه بازار نیز با اشاره به کاهش قدرت خرید مردم اعلام کرد: مانند بازار تبلت در بازار پخش کننده های موسیقی هم شاهد عرضه برندهایی هستیم که نمونه های ارزان قیمتی را در لیست محصولات خود دارند و اکثرا برندهای ناآشنایی هستند. 
فعالان بازار و کارشناسان می گویند: با توجه به شرایط بازار و میزان موجودی کالاها به نظر نمی رسد امیدی به بازار پخش کننده های موسیقی باشد؛ حتی اگر محصولات جدید وارد
 بازار شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :