آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 73768
تاریخ انتشار : 8 اردیبهشت 1394 10:57
تعداد بازدید : 1053

با ارایه طرحی به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی

درخواست مخابرات برای افزایش نرخ مکالمات تلفن ثابت ارایه شد

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران از کاهش ۲۰ درصدی درآمد این شرکت در سال گذشته خبر داد و گفت: مخابرات خواستار افزایش نرخ تمامی مکالمات تلفن ثابت اعم از داخل شهری، خارج شهری و بین استانی و نیز آبونمان است.

مهر - کاظم ابراهیمی از ارایه ۵ سناریو به سازمان تنظیم مقررات ارتباطات برای افزایش و تغییر نرخ مکالمات تلفن ثابت خبر داد و اظهار داشت: پیشنهاد مخابرات مربوط به رفع مشکل درآمدی تلفن ثابت است.وی با تاکید براینکه تلفن ثابت یک کسب و کار مستقل از تلفن همراه است و باید منابع درآمدی آن به صورت مجزا دیده شود اظهار داشت: اگرچه تلفن ثابت و سیار به صورت ترکیبی می توانند مشکلات توسعه ای را رفع کنند اما آنچه مسلم است اینکه تلفن ثابت باید به خودی خود دارای درآمد معقول و متفاوت از تلفن همراه باشد.
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران از افت و کاهش درآمد این شرکت از محل تلفن ثابت در سال گذشته خبر داد و گفت: این موضوع نشات گرفته از دو عامل است؛ به نحوی که توسعه شبکه موبایل در کشور باعث افت تلفن ثابت شده که این موضوع در دنیا نیز سابقه دارد؛ اما بحث دوم مربوط به ثابت ماندن تعرفه ها و نرخ مکالمات است که در مقایسه با افزایش بسیار بالای هزینه ها و تورم، باعث کاهش درآمد مخابرات شده است.
وی از کاهش ۲۰ درصدی درآمد شرکت مخابرات ایران بعد از اجرای هم کدسازی در سطح کشور خبر داد و گفت: این درحالی است که هزینه ها به شدت افزایش یافته است و این روند جلوی توسعه مخابرات را خواهد گرفت.
ابراهیمی تاکید کرد: برای توسعه شبکه مخابراتی کشور و برای آنکه چرخ تلفن ثابت از حرکت باز نایستد از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات درخواست کرده ایم نرخ تمامی مکالمات تلفن ثابت چه داخل شهری، چه خارج شهری و بین استانی و آبونمان بررسی شود و تغییر مناسب بر روی این نرخ ها اعمال شود.
وی با بیان اینکه در پیشنهاد ارایه شده به رگولاتوری درصد افزایش قیمت را در قالب ۵ سناریو تهیه و ارایه کرده ایم افزود: جلسات متعدد کارشناسی در این زمینه با حضور رگولاتوری برگزار شده و به زودی این طرح در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات بررسی خواهد شد.

 آخرین نرخ مکالمات تلفن ثابت بعد از یکسان سازی کدها 
کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات اردیبهشت ماه سال ۹۳ مصوبه تغییر قیمتهای تلفن ثابت را ابلاغ کرد و شرکت مخابرات ایران موظف شد بعد از اجرای طرح یکسان سازی در استانهای مختلف این تعرفه ها را اجرایی کند.
این کمیسیون سقف تعرفه مکالمات تلفن ثابت از ابتدای سال ۱۳۹۳ را به ازای هر دقیقه مکالمه ثابت به ثابت داخل استانی ۳۰ ریال، هر دقیقه مکالمات ثابت به ثابت بین استانی ۳۳۰ ریال، هر دقیقه مکالمات تلفن ثابت به همراه شرکت ارتباطات سیار ۶۲۵ ریال و هر دقیقه مکالمه تلفن ثابت به سیار اپراتورهای تلفن همراه ۶۲۵ ریال تعیین کرده است؛  این تعرفه ها برای کلیه ساعات شبانه روز برای محاسبه کارکرد همه مشترکان اعمال می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :