آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 73662
تاریخ انتشار : 6 اردیبهشت 1394 12:19
تعداد بازدید : 802

اریک اشمیت سال گذشته 109 میلیون دلار حقوق از گوگل گرفت

گوگل در سال 2014 حدود 109 میلیون دلار به اریک اشمیت، رییس هیات مدیره این شرکت پرداخته است و این در حالی است که گوگل در سال گذشته با افت 5 درصدی سهامش روبه رو بود.

Engadget- سال گدشته، گوگل به دلیل نگرانی سرمایه دارانش در زمینه هزینه هایی که این شرکت صرف پروژه های بلندپروازانه و دقیق تر بگوییم پرت و بیخود می کند با کاهش سهام مواجه شد، اما همه این موارد باعث نشده که اریک اشمیت حقوق بالایی از این شرکت نگیرد.  نزدیک به ۱۰۰ میلیون دلار از این رقم در قالب سهام به اشمیت پرداخت شده است. رییس هیات مدیره گوگل پیش از این نیز در سال ۲۰۱۱ مبلغ ۹۴ میلیون دلار را در قالب سهام از شرکت دریافت کرده بود. در آن زمان اشمیت تازه صندلی مدیرعاملی خود را به لری پیج تحویل داده بود و گوگل قصد داشت بدین شکل از زحمات او به عنوان مدیرعامل قدردانی به عمل آورد. البته ۱۰۰ میلیون دلار سهام،  تنها بخشی از دریافتی آقای اشمیت از گوگل است. اریک در سال گذشته 1/25 میلیون دلار حقوق دریافت کرده و همچنین ۶ میلیون دلار پاداش را نیز روانه حساب های خود کرده است. به گفته نشریه فوربس، اشمیت ۵۹ ساله در حال حاضر یکی از ثروتمندترین مردان دنیا به شمار می رود و از سرمایه ای ۹ میلیارد دلاری برخوردار است.
 اشمیت از سال ۲۰۰۱  به عنوان مدیرعامل در گوگل مشغول به کار است و اکثر ثروت خود را نیز از طریق همین شرکت به دست آورده است. جالب است بدانید که دریافتی سرگی برین و لری پیج، بنیانگذاران گوگل در سال گذشته فقط نفری یک دلار بوده است.
در دنیای فناوری اطلاعات شرکت گوگل بیش از هر شرکت دیگری در زندگی روزمره افراد و کاربران تأثیر دارد. طبق آمار موجود روزانه بیش از 10 میلیارد جست وجو توسط افراد در موتور جست وجوی گوگل انجام می شود و هر ماه در حدود یک میلیارد کاربر اندرویدی گوشی ها وابزارهای همراه خود را فعال می کنند. البته مساله اصلی که باعث شده تقاضای کار در شرکت گوگل تا این حد بالا باشد، کیفیت کار و بدون شک حقوق بسیار خوبی است که گوگل برای 55 هزار کارمند خود در نظر می گیرد. تحقیقات و آمارهایی که موسسه Glassdoor ارایه کرده، نشان می دهد که حقوق و مزایایی که شرکت گوگل برای کارکنان خود به خصوص مهندسان رده بالای خود در نظر می گیرد با درآمد افراد فعال در وال استریت قابل مقایسه است. گفته می شود علاوه بر دستمزد عالی که گوگل به کارکنان خود می دهد، مزایای زیادی را نیز در محیط کار برای آنها در نظر می گیرد که با دیگر شرکت قابل مقایسه نیست. برای نمونه در ادامه لیستی از 15 عنوان شغلی متداول در شرکت گوگل را به همراه متوسط حقوق سالانه ای که افراد حاضر در این پست ها دریافت می کنند مشاهده می کنید:
1. مدیر توسعه تجاری: 160 هزار دلار در سال
2. مدیر فنی برنامه ریزی: 160 هزار دلار در سال
3. مدیر بازاریابی: 161 هزار دلار در سال
4. مهندس اعتبارسنجی سایت: 167 هزار دلار در سال
5. مدیر فنی برنامه ریزی درجه 3: 184 هزار دلار در سال
6. مهندس نرم افزار درجه 4: 192 هزار دلار در سال
7. مدیر عملیات فروش: 195 هزار دلار در سال
8. مدیر تولید: 201 هزار دلار در سال
9. مدیر امور مالی: 204 هزار دلار در سال
10. متخصص تحقیقات: 215 هزار دلار در سال
11. مهندس ارشد نرم افزار: 242 هزار دلار در سال
12. مدیر ارشد توسعه نرم افزاری: 262 هزار دلار در سال
13. مدیر ارشد: 279 هزار دلار در سال
14. مدیر بخش مهندسی: 285 هزار دلار در سال
15. مدیر ارشد تولید: 320 هزار دلار در سال


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :