آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 73652
تاریخ انتشار : 6 اردیبهشت 1394 12:0
تعداد بازدید : 725

گوشی های آندروییدی نوکیا سال آینده در بازار است

پس از تصاحب بخش موبایل نوکیا توسط مایکروسافت، قراردادی بین این دو شرکت منعقد شد که بر اساس آن نوکیا تا سال 2016 اجازه ساخت گوشی هوشمند را ندارد. در حالی که پیش بینی می شد خط تولید موبایل نوکیا برای همیشه منقضی شده، اما به تازگی اطلاعاتی منتشر شده مبنی بر اینکه نوکیا به بازگشت به صنعت موبایل می اندیشد.

فناوران- حالا پس از انتشار شایعات مختلف مبنی بر بازگشت گوشی های نوکیا در سال 2016، شایعاتی به گوش می رسد که این شرکت قصد دارد با تولید گوشی های آندروییدی بار دیگر وارد بازار شود.
اگر این موضوع صحت داشته باشد و نوکیا قصد بازگشت به صنعت موبایل را داشته باشد، انتظار می رود گوشی هایی قدرتمندتر با سخت افزار پیشرفته به بازار عرضه کند. سال گذشته نوکیا بخش تجارت موبایل خود را به ردموندی ها فروخت و قراردادی را امضا کرد که با توجه به آن از تولید گوشی های هوشمند تحت برند نوکیا تا 31 دسامبر سال 2015 منع شده است. همچنین فنلاندی ها نمی توانند به مدت یک دهه گوشی های ارزان قیمت را با برند نوکیا تولید کنند.
بر این اساس نوکیا تلاش کرد از شرایط قرارداد خود استفاده کرده و تبلت قدرتمند N1 را اوایل سال جاری با همکاری کمپانی فاکسکان تولید و عرضه کند. طراحی تبلت N1 از آن نوکیا است و از رابط کاربری Z Launcher بهره می برد اما برند، تولید، بازاریابی و توزیع آن در اختیار فاکسکان است.
گزارش ها حاکی است که مدیرعامل نوکیا در چین تایید کرده که این شرکت روی گوشی های آندروییدی قدرتمند کار می کند که احتمالا بعد از سرمایه گذاری های بیشتر، در کارخانه های سی چوآن چین تولید این گوشی ها آغاز و سال 2016 معرفی خواهند شد. وی همچنین اشاره کرده که بخش R&D نوکیا نیز کاملا به سی چوآن چین منتقل خواهد شد. با این حال باز هم نمی توان درباره عرضه گوشی های نوکیا و مشخصات آنها پیش بینی کرد بنابراین باید منتظر ماند تا سال آینده تا این شرکت به شکل رسمی کار خود را در بازار گوشی های هوشمند آغاز کند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :