آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 73641
تاریخ انتشار : 6 اردیبهشت 1394 11:42
تعداد بازدید : 648

اسناد سیم کارت های دایمی مشکلی ندارد

مدیرعامل همراه اول گفت: معمولا اسناد مالکیت سیم کارت های دایمی کامل است. ضابطه ای نیز برای تسهیل نقل و انتقال سیم کارت اعتباری تدوین کرده ایم که اگر کسی ادعا دارد که مالک سیم کارت است سند را به نام او ثبت می کنیم. سپس اگر شخصی نیز ادعا داشت درخواست او بررسی خواهد شد.

خبرگزاری فارس- وحید صدوقی درباره فعالیت سیم کارت های بدون سند قطعی گفت: اپراتور بارها با ارسال پیامک هایی لزوم تغییر نام سند سیم کارت پس از واگذاری و انتقال مالکیت را به مشترکان یادآوری کرده است. علاوه بر لزوم وجود کدملی مالک خط در پایگاه داده اپراتور، از نظر حقوقی لازم است مالک سند سیم کارت به نام خود را نیز داشته باشد.
مدیرعامل همراه اول با بیان اینکه مشترکان باید در صورت واگذاری سیم کارت به شخص دیگر مراحل انتقال امتیاز در دفاتر مربوطه را تکمیل کنند، تاکید کرد: در غیر این صورت هنگام ارتکاب جرم، مالک سیم کارت در مراجع قانونی پاسخگو خواهد بود.
وی یادآور شد: درباره سیم کارت های دایمی معمولا مراحل تنظیم سند و انتقال مالکیت به طور کامل انجام می شود.
صدوقی تصریح کرد: درباره سیم کارت های اعتباری که اغلب مشکلات ناشی از عدم انتقال مالکیت درباره این سیم کارت ها حادث می شود، ضابطه ای برای تسهیل نقل و انتقال سیم کارت تدوین کرده ایم؛ به این صورت که اگر کسی ادعا دارد که مالک سیم کارت است سند را به آن او ثبت می کنیم، سپس اگر کسی در رابطه با آن سیم کارت مراجعه کرد و ادعا داشت، درخواست او بررسی خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :