آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 73593
تاریخ انتشار : 5 اردیبهشت 1394 12:23
تعداد بازدید : 716

خبرک

پیدا کردن اجباری 3 منکر و 3 معروف در ادارات قائم مقام ستاد احیای امر به معروف استان تهران خبر از اعزام بازرس به شوراهای امر به معروف و نهی از منکر ادارات برای شناسایی اجباری 3 معروف و 3 منکر در هر اداره داد. به گزارش فارس حسینی گفت: سال ۹۴ بازرسان با توجه به مطالبات ستاد احیای امر به معروف از شوراهای امر به معروف ادارات کل بازدید می کنند و گزارشی از عملکرد آنان تهیه می کنند. وی گفت: همواره مجموعه ای از برنامه ها در دولت های مختلف در حوزه عفاف و حجاب پیگیری و از طریق وزارت کشور ابلاغ می شود و دبیران شوراهای امر به معروف در ادارات کل مسوولیت تهیه گزارشی از روند تحقق خواسته های وزارت کشور و شورای عالی انقلاب فرهنگی در این حوزه را برعهده دارند. ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر بر اساس این ابلاغیه ها چک لیستی تهیه کرده و بازرسانی بر اساس آن چک لیست به دبیران شوراها مراجعه می کنند و از روند اجرای این ابلاغیه در دستگاه ذی ربط گزارش تهیه می کنند. وی گفت: افراد باید حداقل ۳معروف و ۳منکر را به شکل مصداقی در دستگاهی که در آنجا مستقر هستند شناسایی کنند که این موضوع به وظایف دستگاه ها و فعالیت ها و وظایف حوزه مربوط است.

 نمایشگاه کتاب روز سه شنبه افتتاح می شود
مراسم افتتاحیه بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، روز سه شنبه، پانزدهم اردیبهشت ماه با حضور رییس جمهور در تالار بزرگ وحدت برگزار خواهد شد. بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با شعار «خواندن، گفت و گو با جهان» از تاریخ 16 تا 26 اردیبهشت ماه 1394 در مصلی بزرگ امام خمینی برگزار می شود.
 ورود غیر قانونی هزار و 500 نفر به کشور در هر روز
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور خبر داد روزانه هزار و 500 نفر به صورت غیرمجاز وارد کشور می شوند.
به گزارش فارس، حسین ذوالفقاری گفت این آمار با سند و مدرک ارایه شده است. وی افزود: در حال حاضر 1.5 میلیون نفر پناهنده و مقیم قانونی از کشور افغانستان در کشور ما حضور دارند و حدود 1.5 میلیون نفر نیز تحت عنوان افراد غیرمجاز در کشور هستند. با توجه به افزایش غیرمجازین در کشور می توان نام آنها را پناهندگان نوین در کشور نامید. ذوالفقاری گفت: امروز دیگر کشور افغانستان دچار جنگ آنچنانی نیست و نباید با مهاجرت افغانستانی ها به سایر کشورها مواجه شویم و گویان شرایط زندگی در آنجا به نحوی است که با یک نوع پناهنده جدید مواجه شده ایم. تا کنون 17 هزار و 705 نفر از پناهندگان کشور افغانستان در کشور ما فارغ التحصیل شده اند و هم اکنون نیز 11 هزار دانشجو، 360 هزار نفر دانش آموز و 220 هزار نفر از این پناهندگان بیمه درمانی هستند. در حال حاضر به صورت قانونی و مشخص شده 360 هزار شغل در کشور ما در اختیار پناهندگان افغانستان است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :