آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 73590
تاریخ انتشار : 5 اردیبهشت 1394 12:19
تعداد بازدید : 868

پنتاگون با دره سیلیکون آشتی می کند

پنتاگون در پی ترمیم روابط با شرکت های حوزه فناوری است که با افشاگری های اسنودن درباره جاسوسی های آنلاین به سردی گراییده است. وزیر دفاع آمریکا به همین منظور به دره سیلیکون سفر کرده تا بتواند به هر نحوی که شده نظر صاحبان کسب وکار فناوری را به خود جلب کند.

BBC- اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا چهارشنبه گذشته راهی سفری سه روزه به دره سیلیکون در جنوب شرقی سانفرانسیسکو شد که قرارگاه دفاتر مرکزی شرکت های غول آسای حوزه تکنولوژی نظیر گوگل و فیس بوک است.
کارتر در نظر دارد در طول این سفر چندین اطلاعیه از جمله اطلاعیه ای درباره راه اندازی دفتری در دره سیلیکون برای تمرکز بیشتر بر تکنولوژی های جدید و در حال ظهور و ایجاد رابطه آنها با پنتاگون صادر کند.
کارتر به خبرنگاران گفت: ما دیگر در عصری که همه تکنولوژی های مهم مرتبط با مقوله امنیت ملی از پنتاگون بیرون می آمدند زندگی نمی کنیم. آن روزها گذشته است.
سفر کارتر به مقر دفاتر مرکزی کمپانی های تراز اول تکنولوژی مثالی از تلاش های دولت آمریکا برای هموار کردن رابطه با کمپانی های تکنولوژی خصوصا پس از افشاگری های ادوارد اسنودن، همکار سابق آژانس امنیت ملی است که پرده از شنود و جاسوسی دولت آمریکا در سطح جهان برداشت.
کارتر نیز در صحبت های خود اشاره داشت که در پی افشاگری های اسنودن، بخشی از کارش این خواهد بود که به نوآوران عرصه تکنولوژی ثابت کند که آنها "ارزش ها و منافع مشترکی" دارند.
او البته تصریح کرد که برای فعالان عرصه تکنولوژی به ویژه پس از اقدامات اسنودن، ابهامات و بدبینی ها و شک هایی وجود دارد.
ظن و بدبینی کمپانی های تکنولوژی آمریکا نظیر مایکروسافت، گوگل یا فیس بوک که همواره روابط نه چندان راحتی با دولت آمریکا و آژانس های امنیتی داشته اند، بیشتر شده است.
این شرکت ها معمولا شانه به شانه مشتریان خود از حق حریم شخصی در برابر خواست دولت برای نظارت و دسترسی به اطلاعات دفاع کرده اند.
انتشار استراتژی سایبری پنتاگون
کارتر که پنجشنبه در دانشگاه استنفورد سخنرانی خواهد کرد در گفت وگو با خبرنگاران اعلام کرد که بخشی از چالش های پیش رویش به چگونگی جذب و استخدام نیروهای جوان برمی گردد که مستلزم فراهم کردن شرایطی جذاب و جوا ن پسند در پنتاگون برای جوان های حرفه ای و نوآور است.
او افزود که در جهان امروزی باید این ویژگی ها را داشته باشید و گفت: ما هم می خواهیم که ماموریت مان برای مردم 
هیجان انگیز باشد.
دیدار کارتر دو ماه پس از آن صورت می گیرد که باراک اوباما از کالیفرنیا دیدار و از مدیران کمپانی ها درخواست کرد تا همکاری نزدیک تری در مقابل هکرها از خود نشان دهند. او این درخواست را پس از حملات هکری گسترده به سونی انجام داد.
قرار است کارتر در سفر به دره سیلیکون از استراتژی سایبری خود پرده برداری کند. انتظار می رود که این استراتژی از نسخه پیشین که در سال ۲۰۱۱ ارایه شد جامع تر و مفصل تر باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :