آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 7345
تاریخ انتشار : 24 اسفند 1390 10:18
تعداد بازدید : 522

آخرین توصیه های رییس کل بانک مرکزی به شبکه بانکی

جلسه تبادل نظر در مورد مسایل جاری بانک ها با حضور رییس کل، اعضای هیات عامل، مدیران عامل بانک ها و مدیران کل و مدیران بانک مرکزی در محل این بانک تشکیل شد.

بینا- بهمنی با بیان این مطلب که بانک مرکزی همانند سنوات قبل، امسال نیز به برگزاری این جلسه اقدام کرده، اظهار داشت: مهم‌ترین مساله در حال حاضر در نظرگرفتن تمهیدات لازم به منظور تجهیز خودپردازها، تامین پول مورد نیاز مردم و تعیین کشیک بانک‌ها برای ایام تعطیل سال جدید به منظور ارایه هرچه بیشتر خدمات به مشتریان بوده و این امر یکی از اولویت‌های شبکه بانکی است.
رییس کل بانک مرکزی در ادامه افزود: در طول ایام تعطیلات نوروز باید به روال گذشته برخی از شعب بانک‌ها در روزهای تعطیل به منظور انجام امور بانکی و ارایه خدمات به مشتریان باز بوده و این امر با صلاحدید مدیران عامل بانک‌ها به نحوی مطلوب انجام پذیرد.
وی بیان کرد: از دیگر اموری در روزهای پایانی سال، توجه خاصی را می‌طلبد، دقت در کنترل و بازرسی حساب‌ها و حصول اطمینان از اعمال کامل قوانین در تمامی ‌امور است. بهمنی با اشاره به لزوم رعایت تعادل و توازن بین منابع و مصارف شبکه بانکی، فقدان وجود این تعادل را موجب آسیب رساندن به شبکه بانکی دانست و گفت: شبکه بانکی باید براساس جذب منابع، مبادرت به ارایه تسهیلات کند. وی در خصوص برداشت اخیر بانک مرکزی از حساب بانک‌ها نیز اظهار داشت: بنا به درخواست کمیته پنج نفره ساماندهی بازار ارز از بانک مرکزی مبنی بر پرداخت مابه‌التفاوت نرخ ارز از سوی بانک‌ها و لازم‌الاجرا بودن این تصمیم به دلیل تصویب در هیات دولت، موجب شد تا بانک مرکزی طی بخشنامه‌ای به بانک‌ها از آنها بخواهد تا موارد مصرف ارز خریداری شده از بانک مرکزی را ارایه کند، لیکن این درخواست از سوی برخی بانک‌ها بی‌پاسخ ماند و بانک مرکزی نیز ناگزیر به کسر مبالغ مورد نظر از حساب آنها شد.بهمنی همچنین اظهار داشت: در صورت ارایه آمار و ارقام عملکرد از سوی بانک‌ها طی روزهای پایانی سال، مبالغ کسر شده مجددا‌ به حساب آنها مسترد خواهد شد.
رییس کل بانک مرکزی با تاکید بر اینکه سیستم بانکی از‌ زمره سازمان‌های سالم و پاک است، از مدیران عامل بانک‌ها خواست تا به منظور پیشگیری از اتفاقاتی همچون سوءاستفاده مالی اخیر، مانند گذشته برنامه تغییر و جابه‌جایی مدیران و روسای شعب را در دستور کار قرار داده و به این مورد توجه خاصی داشته باشند‌.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :