آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 73446
تاریخ انتشار : 1 اردیبهشت 1394 12:32
تعداد بازدید : 985

ایجاد ابزارهای نوین برای گسترش تامین مالی توسط فرابورس ایران

معاون سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان نقش مهم فرابورس ایران در توسعه بازار سرمایه بر اهمیت ایجاد ابزارهای نوین برای گسترش تامین مالی از طریق این بازار تأکید کرد.

ایرنا - حسن امیری گفت: ظرفیت خوب نیروی انسانی جوان موجب مطلوب شدن فرایندها و توجه ویژه به نوآوری در اقدامات می شود.
وی، مشکل فعلی صنایع کشور را کمبود نقدینگی دانست و افزود: وظیفه ما به عنوان متولی بازار سرمایه این است که بنگاه های اقتصادی و صنعتی را به سمت تامین مالی با استفاده از ابزارهای موجود در بازار سرمایه ترغیب کنیم.
وی ادامه داد: یکی از اقدامات اساسی در این زمینه، راه اندازی تأمین مالی تخصصی است تا برای هر صنعت، ابزارهای متناسب با آن را برای تامین مالی فراهم کنیم.امیری با بیان آنکه باید مجموعه‎ای از ابزارهای متنوع را داشته باشیم تا هر سرمایه گذاری که مراجعه کرد بتوانیم نیازش را تامین کنیم، افزود: در آن صورت می توانیم به فردی که به دنبال ریسک کمتر یا بیشتر است، محصول مورد نظرش را ارایه دهیم و قطعا به دنبال آن، بازار سرمایه توسعه پیدا خواهد کرد.
معاون سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان پتانسیل فرابورس ایران در جهت ابزارسازی، افزود: فرابورس در تحقق این هدف می تواند نقش ویژه ای داشته باشد چرا که نیازمند تنوع ابزارها در بخش اوراق بدهی هستیم و با توجه به دانش و چابکی ساختار فرابورس، می توانیم برای تحقق این هدف به فرابورس امیدوار باشیم.
وی به نقش شرکت های تأمین سرمایه در کنار فرابورس ایران هم پرداخت و اضافه کرد: اگر این دو نهاد بتوانند تعامل خوبی با هم برقرار کنند خروجی بسیار خوبی خواهد داشت.امیری خطاب به مدیران فرابورس ایران گفت: طراحی روش ها و ابزارهای نوین تأمین مالی را دنبال کنید تا با توجه به رسالت فرابورس بتوانیم تعداد بیشتری از مخاطبان را در بازار سرمایه داشته باشیم زیرا فرابورس ایران جایگاه بسیار مهمی دارد و توانسته نقش خود را به خوبی ایفا کند.
امیر هامونی مدیرعامل فرابورس ایران هم با اشاره به مهم‎ترین اقدامات صورت گرفته از بدو تأسیس این شرکت تاکنون، گفت: در طول این سال‎ها توانسته‎ایم به موفقیت‎های زیادی دست پیدا کنیم.وی ضمن تشریح برنامه های سال 94 فرابورس ایران از کمک به تامین مالی شرکت‎های کوچک و متوسط، توسعه صندوق های سرمایه گذاری از جمله صندوق های سرمایه گذاری جسورانه و کمک به تامین مالی دولت به عنوان مهم‎ترین برنامه‎های امسال فرابورس ایران یاد کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :