آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 73441
تاریخ انتشار : 1 اردیبهشت 1394 12:27
تعداد بازدید : 659

مدیرعامل بانک ملت:

کاهش نرخ سود منابع بانک ها را کم نمی کند

مدیرعامل بانک ملت گفت: کاهش نرخ سود سپرده‎ها در صورتی که با ارایه خدمات مناسب به مشتریان همراه باشد سبب خروج منابع از بانک‎ها نaخواهد شد.

ایرنا- علی رستگار در پاسخ به پرسشی در خصوص تاثیر کاهش نرخ سود بانکی بر میزان سپرده گذاری و تسهیلات دهی بانک ها، افزود: در صورتی که نرخ سود بانکی در تمام بانک‎ها به صورت یکسان اجرایی شود و بانک‎ها با امکاناتی که در اختیار دارند به مشتریان خدمات ارایه دهند، سپرده‎های بانکی کاهش نخواهد یافت. وی ادامه داد: البته اگر بانک‎ها به تعهداتی که می‎دهند عمل نکنند، وضعیت بازار دوباره برهم خواهد خورد که در آن صورت، کاهش نرخ سود بانکی بر وضعیت سپرده گذاری تاثیر خواهد گذاشت. رستگار با تاکید بر اینکه، بانک ملت تابع نظرات بانک مرکزی است، گفت: هر نرخی را که بانک مرکزی برای نرخ سود بانکی اعلام کند بانک ملت آن را اجرایی خواهد کرد. 
وی تصریح کرد: از آنجا که انواع زیرساخت ها و امکانات در بانک ملت وجود دارد، کاهش نرخ سود بانکی به نفع آن خواهد بود و اگر نرخ سود تعیین شده توسط تمام بانک ها و موسسات پولی اجرا شود علاوه بر آنکه این امر به اقتصاد کشور کمک خواهد کرد سبب حذف رقابت ناسالم و غیرضروری در بازار خواهد شد.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :