آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 73430
تاریخ انتشار : 1 اردیبهشت 1394 12:12
تعداد بازدید : 1086

بازار تجهیزات جانبی همچنان در خواب است

خریداران در انتظار کاهش قیمت

بازار خرید و فروش تجهیزات کامپیوتری نیز مانند بازار نوت بوک و تبلت این روزها حال و روز خوشی ندارد و با کاهش چشمگیر حجم تقاضا نسبت به ماه های قبل مواجه شده است.

فناوران- به گفته فعالان بازار تجهیزات کامپیوتری، اگر چه این کالاها که شامل موس، کیبورد، هارد و کول دیسک و کالاهایی از این قبیل است درگیر مشکلاتی در زمینه واردات و تغییرات تعرفه ای و مواردی این چنین نشده اند؛ اما بازاری کم رونق تر از ماه های پیش را سپری می کنند.
محمد علامه زاده یکی از فعالان بازار تجهیزات کامپیوتری در این زمینه می گوید: بی رونقی بازار این کالاها در شرایطی رخ داده است که با وجود افزایش هزینه های جانبی نظیر حقوق و دستمزد کارمندان و اجاره بها و همچنین نرخ تورم برای افزایش قیمت اقدام نکرده ایم. چرا که آگاهیم هر افزایش قیمتی در چنین شرایطی به تشدید وضعیت نامساعد بازار منجر شده و این موضوع به ضرر گروه فروشنده است.این فعال بازار می افزاید: البته بی رونقی بازار در این ماه ها چندان تعجب آور نیست و معمولا در این برهه زمانی هر سال بازار با یک رکود نسبی مواجه می شود. به گفته وی، به نظر می رسد که از اوایل خرداد ماه وضعیت بازار تغییر کرده و با افزایش تقاضا مواجه شویم؛ البته اگر اتفاق ناخوشایندی نظیر رشد نرخ دلار رخ ندهد.
یکی دیگر از فعالان بازار تجهیزات جانبی نیز در این زمینه می گوید: در شرایط فعلی بسیاری از خریداران تجهیزات جانبی منتظر کاهش قیمت ها هستند و تصور می کنند در آینده نزدیک ممکن است دلار ارزان و قیمت ها در بازار کاهش یابد. ولی باید گفت که کاهش قیمت به دلیل توافق هسته ای یا هر دلیل دیگری تاثیر چندانی روی بازار تجهیزات جانبی نمی گذارد. چرا که تجهیزات جانبی معمولا کالاهایی ارزان قیمت را شامل می شوند. 
وی با اشاره به این موضوع که در میان تجهیزات جانبی بیشترین کاهش تقاضا مربوط به هارددیسک های اکسترنال با ظرفیت یک ترابایت است می گوید: امیدواریم خرداد ماه فصل رونق بازار تجهیزات کامپیوتری باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :