آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 73428
تاریخ انتشار : 1 اردیبهشت 1394 12:8
تعداد بازدید : 1075

نسخه ۴۲ سیستم عامل رایانه ای گوگل عرضه شد

شرکت گوگل ماه گذشته پیش نمایش نسخه جدید سیستم راه انداز مخصوص Chrome OS را در معرض دید عموم قرار داد.

 همکاران سیستم- اما هم زمان با عرضه سیستم عامل رایانه ای Chrome OS 42 گوگل سیستم راه انداز آن هم در اختیار کاربران قرار گرفته است.   به گزارش وبسایت Pcworld، سیستم Launcher 2.0  در سیستم عامل Chrome OS 42  ظاهر جدید دارد و شکل ظاهری آن مبتنی بر Material Design طراحی شده است و در کل شبیه به Android Lollipop است.
تلفیق آن با سرویس Google Now به این معنی است که شما می توانید به سرعت اطلاعات مورد نیاز خود از جمله شرایط آب و هوایی، نوسانات بازار بورس و اتفاقات ثبت شده در تقویم الکترونیکی را دریافت کنید. البته توجه داشته باشید که همه آنها به کمک فرمان صوتی شما ارایه می شوند.
دیگر قابلیت های جدیدی که در این زمینه ارائه شده است نسخه جدید ابزار Calculator، پشتیبانی جدید از رمزگذاری برای فایل های ZIP و قابلیت جدید ابزار Files برای سازگاری بیشتر با Material Design را شامل می شود.
گوگل همچنین فونت سیستم را به Roboto تغییر داده است که فونت به صورت مشابه در اندروید هم مورد استفاده قرار می گیرد و با این اتفاق تلاش شده است تمام سیستم های گوگل به صورت یکپارچه تحت Material Design قرار بگیرند.
شرکت گوگل اعلام کرد کلیه رایانه های مبتنی بر Chrome OS طی چند هفته آینده به صورت خودکار به روزرسانی مربوطه را در اختیار می گیرند و بر این اساس اگر هنوز پیام مربوط به به روزرسانی برای شما ارایه نشده است، می بایست اندکی منتظر بمانید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :