آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 73427

مایکروسافت اعلام کرد

مهجوریت ابزارهای ویندوزی

مایکروسافت برخی آمارها در رابطه با میزان استفاده از فروشگاه اینترنتی Windows Store را منتشر کرد و مشخص شد صاحبان کسب و کار برای پیشبرد فعالیت های خود سراغ ابزارهای ویندوزی نمی روند.

همکاران سیستم- به گزارش وب سایت theinquirer گفته می شود که این فرآیند طی چند ماه آینده با عرضه نسخه نهایی ویندوز ۱۰ تغییر کند و آمارها برخی اطلاعات جالب را منتشر کرده است که نحوه تعامل کاربران با شکل جدید ابزارهای کاربردی Windows Apps مبتنی بر ویندوز ۸ و رابطه آنها با پلتفورم موبایلی این شرکت را نشان می دهد.نخستین نکته قابل ملاحظه در این زمینه، مطلبی است که مایکروسافت در بیانیه خود به آن اشاره کرد: «بخش اعظم کاربران ما از آخرین نسخه سیستم عامل موبایلی استفاده می کنند. این زمان مناسبی است تا با انتقال ابزارهای خود به ویندوز و ویندوز فون ۸.۱، خود را برای عرضه ویندوز ۱۰ آماده کنید».البته باید در این زمینه با دقت بیشتری بررسی کرد. اما بر اساس آخرین گزارش منتشر شده از سوی مرکز Net Applications، حدود ۶۰ درصد کاربران هم اکنون از ویندوز ۷ استفاده می کنند.
البته منبع اصلی گزارش مایکروسافت اکوسیستم ویندوزx.8 و ویندوز فون x.8 است. اما باید توجه داشت تنها ۱۵ درصد کاربران این دو سیستم عامل و نسخه های مختلف آن را روی دستگا ه های خود مورد استفاده قرار می دهند.نکته قابل توجه این است که ویندوز ۱۰ در قالب به روزرسانی رایگان برای صاحبان ویندوز ۷ و ویندوز x.8 عرضه می شوند و این مسئله می تواند ابزارهای کاربردی مبتنی بر ویندوز را به صورت گسترده تر رواج دهد.
بر اساس آمارهای موجود، ۹۳ درصد ابزارهای بارگذاری شده در فصل نخست سال جاری را صاحبان ویندوز ۸.۱ در اختیار گرفتند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :