آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 73425
تاریخ انتشار : 1 اردیبهشت 1394 12:4
تعداد بازدید : 1115

روش خرید اینترنتی کتب درسی در سال تحصیلی جدید اعلام شد

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، جزییات ثبت نام الکترونیکی دانش آموزان پیش دانشگاهی برای دریافت کتب درسی را اعلام کرد.

ایسنا- حسین طلایی در نشستی خبری به اعلام جزییات ثبت نام الکترونیکی کتب پیش دانشگاهی پرداخت و گفت: سهمیه ای را برای هر استان در نظر گرفته و آن را ارسال می کردیم اما متوجه می شدیم که کتاب در برخی از استان ها اضافه آمده و در برخی از مناطق کمبود داریم. در واقع برخی از دانش آموزان در تابستان در سفر بودند و به علت نگرانی که داشتند، کتاب را در همان استان خریداری می کردند و این در حالی بود که سهمیه آنها برای دریافت کتاب در استان خودشان در نظر گرفته شده بود.
معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با بیان اینکه علاوه بر این قصد داشتیم آرامش خاطری به دانش آموزان و اولیای آنها بدهیم که حتما کتاب به دستشان می رسد، گفت: متاسفانه سواستفاده، فروش غیرقانونی و توزیع در بازارهای سیاه نیز یکی از علل نارسایی ها در فرآیند توزیع بود که امیدواریم با این اقدام 
از بین برود. 
طلایی با بیان اینکه اکنون ثبت نام و توزیع الکترونیکی کتب درسی را از مقطع پیش دانشگاهی به صورت آزمایشی آغاز می کنیم گفت: این ثبت نام از دانش آموزان پیش دانشگاهی در سه مرحله انجام خواهد شد. آنها می توانند از اول تا 31 تیرماه پس از آنکه ثبت نام خود را در سامانه سناد انجام دادند وارد سایت irtexbook.ir شده و با وارد کردن کد دانش آموزی، ثبت نام خود را به صورت دوره ای انجام دهند و با اتصال به کارت شتاب، هزینه کتاب را پرداخت کنند.
معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با بیان اینکه با دریافت کد رهگیری زمان تحویل و مکان تحویل کتاب به دانش آموز اعلام می شود، گفت: معمولا دانش آموز می توانند در همان مدرسه ای که ثبت نام کرده است، کتب خود را نیز دریافت کند.
وی با بیان اینکه برای دانش آموزانی که در خردادماه قبول نشده اند و یا از ثبت نام جا مانده اند، سایت از 20 شهریور تا 10 مهرماه بازگشایی می شود، عنوان کرد: مرحله سوم برای ثبت نام جاماندگان و یا کسانی که می خواهند کتبی را به صورت تک جلدی تهیه کنند، در نظر گرفته شده که به احتمال زیاد اواخر مهرماه خواهد بود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :