آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 73424
تاریخ انتشار : 1 اردیبهشت 1394 12:3
تعداد بازدید : 719

برخورد با 150 پروفایل اینترنتی آموزش مواد مخدر

قایم مقام ستاد مبارزه با موادمخدر از کشف 555 تن موادمخدر، دستگیری 271 هزار قاچاقچی و فروشنده مواد، رشد 33 درصدی آمار مرگ زنان معتاد در سال گذشته خبر داد و گفت: در سال گذشته با 150 پروفایل اینترنتی آموزش موادمخدر برخورد شده است.

ایسنا- علیرضا جزینی به وجود سایت های مختلف اینترنتی که اقدام به آموزش و انتشار محتوا و تصاویر مربوط به موادمخدر می کنند پرداخت و عنوان کرد: در سال 93، 150 پروفایل اینترنتی که اقدام به آموزش و انتشار تصاویر موادمخدر در فضای مجازی می کردند، شناسایی و از طریق پلیس فتا با آنها برخورد شده است.
وی به اعلام آخرین آمار کشفیات موادمخدر در فروردین ماه سال 94 پرداخت و گفت: طی یک ماه گذشته 35 تن انواع موادمخدر کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال 92، 22 درصد افزایش را نشان می دهد.
به گفته قایم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر با پیگیری شرکت پست، 278 کیلوگرم موادمخدر از طریق محموله های پستی کشف شده است.
قایم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: برگزاری هفت جشنواره ایده برتر، برگزاری همایش بهبودیافتگان و نقش مشارکت اجتماعی در کنترل و آسیب موادمخدر در استان ها، برگزاری نشست های مختلف با دستگاه ها و نهادهای مربوط، برگزاری دوره آموزش های مهارت های زندگی و سبک فرزندپروری برای 2 میلیون و 500 نفر، آموزش پیشگیری در محیط های آموزشی، صنعتی و کارگری، تهیه و تولید بسته های آموزشی، برپایی 1021 نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد، تولید فیلم های آموزشی، گنجاندن مطالب مرتبط با پیشگیری از موادمخدر در کتب درسی دانش آموزان پایه اول دبستان و ارایه سرویس از طریق خط ملی مشاوره اعتیاد از جمله اقدامات پیشگیرانه هستند.
جزینی افزود: در سال گذشته 402 هزار نفر با خط ملی مشاوره اعتیاد تماس گرفتند که 84 درصد آنها زن بودند. 6 درصد مصرف کننده بودند و 49 درصد سوالات مربوط به مصرف شیشه بوده است.
به گفته وی، گسترش همکاری با سازمان های مختلف از جمله هلال احمر و فراهم کردن زمینه لازم برای درج مطالب پیشگیرانه و ساماندهی سکونتگاه های غیررسمی از جمله برنامه های ستاد در سال 94 در حوزه پیشگیری است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :