آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 73407
تاریخ انتشار : 2 اردیبهشت 1394 11:37
تعداد بازدید : 1000

گلکسی S6 فروش آیفون 6 را کاهش داد

دو هفته پس از ورود گلکسی S6 به بازار، رقابت بین گوشی های هوشمند داغ تر شده و ارایه گلکسی S6 روی فروش آیفون 6 تاثیر منفی گذاشته است.

فناوران- گوشی های سری گلکسی S سامسونگ و آیفون های اپل، از پرفروش ترین تلفن های پرچمدار موجود در بازار بوده و هستند و توانسته اند سهم عمده ای از بازار ابزارهای هوشمند رده بالا را به خود اختصاص دهند. گلکسی S6 و S6 اج سامسونگ که به تازگی روانه بازار شده اند قرار است مستقیما وارد رقابت با آیفون 6 و آیفون 6 پلاس اپل شوند. بنا به گزارش شرکت تحقیق و مشاوره بازار ATLAS، معرفی گلکسی S6 روی فروش آیفون 6 تاثیر منفی گذاشته است. 
 بنا به این گزارش، فروش آیفون 6 و آیفون 6 پلاس در هفته دوم آوریل ۳۵  هزار دستگاه بوده که نسبت به هفته پیش از آن، حدودا ۱۷۰۰ دستگاه کاهش فروش را تجربه کرده است. این در حالی است که حدودا ۷۹ هزار و ۵۸۶ دستگاه گلکسی S6 و گلکسی S6 اج در شش روز اول پس از ارایه این دو محصول در روز ۱۰ آوریل فروخته شد.
 این آمار تنها مربوط به فروش آفلاین بوده و اگر میزان فروش آنلاین را هم به آن اضافه کنید، متوجه خواهید شد که آمار و ارقام فروش با فاصله زیادی نسبت به آیفون 6 بیشتر است.
اگر فروش هفته اول گلکسی S6 و S6 اج را با فروش هفته اول گلکسی S5 مقایسه کنیم، می بینیم که فروش پرچمداران جدید چهار برابر نسل پیشین با ۲۰ هزار واحد بوده است. فروش آیفون 6 و آیفون 6 پلاس از پایان ماه مارس به آرامی با کاهش همراه بوده که البته با توجه به گذشت ۶ ماه از معرفی این محصول، طبیعی به نظر می رسد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :