آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 73279
تاریخ انتشار : 30 فروردین 1394 12:28
تعداد بازدید : 524

نیلو، ناخن تان را کامپیوتری می کند

استفاده از گوشی موبایل زمانی که در جلسه ای حضور دارید، در بسیاری مواقع خیلی وجهه بدی دارد و یکی از رفتارهای غلط کسب وکار به شمار می رود. فقط کافی است که یکبار مثلا برای اینکه ایمیل مهمی باید بفرستید، گوشی هوشمندتان را دست تان بگیرید تا نگاه های سرزنش آمیز همکارا و حتی مدیرتان را ببینید. اما با ابداع دستگاه بسیار کوچک با نام «نیلو» می توانید ماهرانه و با ژستی کاملا کارمند مآبانه، با یک ضربه روی ناخن تان مطلب مهمی را پیامک یا ایمیل کنید.

GizMag- نیلو (nailo) ابزاری است که در لابراتوار مدیای MIT ابداع شده و به شما این امکان را می دهد که کارهای تان را با لمس این ابزار که روی سطح ناخن تان قرار می گیرد، انجام دهید. 
تصور کنید که دارید غذا درست می کنید و تمام دستان تان آغشته به مواد غذایی شده و در عین حال می خواهید در لپ تاپ یا تبلت تان نیز کار ضروری انجام دهید. اگر نیلو روی ناخن تان باشد، به راحتی می توانید بدون از دست کشیدن از غذا درست کردن، کارهای تان را انجام دهید. این ابزار در واقع، یک ترک پد است که لمس انگشتان تان را تشخیص می دهد. 
این ابزار پوشیدنی شامل یک باتری، حسگرهای خازنی، یک میکروکنترل و تراشه رادیویی بلوتوث و تراشه حساس خازنی می شود. ولی این قطعات آنقدر نازک و سبک اند که به راحتی روی ناخن تان می چسبند و هیچ مزاحمتی برای تان ایجاد نمی کنند. از آنجاکه نیلو روی ناخن قرار می گیرد، خیلی شبیه به ناخن های مصنوعی است و حتی می توان همانند ناخن، روی آن را طراحی کرد.
این برچسب نازک دارای سخت افزار پیشرفته ای است که به صورت لایه لایه روی آن نصب شده و به صورت بی سیم، داده ها را به کامپیوترهای شخصی، مویابل و تبلت و از طریق بلوتوث ارسال می کند. لایه رویی این ابزار، برچسب تزئینی است. لایه دوم آن حسگرها قرار دارند، لایه سوم مدارهای الکترونیکی و لایه چهارم آن باتری قرار دارد.
با استفاده از این برچسب می توانید مثلا موسیقی مورد نظرتان را جلو و عقب کنید تا گوشی تان را خاموش و روشن کنید. یا صفحات وب را بالا و پایین کنید. 
قرار است در نسخه تجاری این محصول ظاهر آن به گونه ای طراحی شود که افراد به عنوان وسیله ای تزیینی هم از برچسب مذکور استفاده کنند.
قرار است از دستاورد مذکور در کنفرانس CHI 2015  که با موضوع تعامل انسان و رایانه در سئول برگزار می شود، رونمایی شود. دقت این ابزار در ارسال دستور تا 92 درصد برآورد شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :