آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 73261
تاریخ انتشار : 31 فروردین 1394 11:19
تعداد بازدید : 1007

دستیار صوتی ویندوزفون آندروییدی شد

گروهی از هکر های ایتالیایی با نام OrangeSec مدعی شده اند با نفوذ به درون کورتنا توانسته اند شبیه این دستیار صوتی را برای آندرویید بسازند.

فناوران- گروه هکری OrangeSec نام محصول شبیه سازی شده خود را پورتنا گذاشته اند. 
پورتنا با سرور های مایکروسافت برای تبادل داده ارتباط برقرار می کنند، اما راه ارتباطی آن از طریق پورت های محدود نیست. گروه OrangeSec هنوز نتوانسته تمام ویژگی های دستیار صوتی کورتنای ویندوزفون را درون پورتنا جای دهد. اما این دستیار به همان شکل که کورتنا با ویندوزفون ادغام می شود، می تواند با یک دستگاه آندروییدی، کاملا ادغام و هماهنگ شود.
پورتنا البته مشکلات بزرگتری نیز دارد. برای مثال این دستیار صوتی تنها قادر است به زبان ایتالیایی صحبت کند و به صورت آفلاین نیز کار نمی کند. OrangeSec در تلاش برای توسعه ویژگی های این دستیار صوتی است، اما ظاهرا هک شدن قابلیت های کورتنا بیشتر جنبه نمایشی دارد. بسیاری از دوست داران کورتنا علاقه مند به استفاده از این دستیار در دیگر پلات فورم ها هستند و پورتنا می تواند زنگ خطری برای مایکروسافت باشد. مایکروسافت هنوز زمان مشخصی را برای معرفی کورتنا در آندرویید و iOS اعلام نکرده اما در نهایت این اتفاق خواهد افتاد.
مایکروسافت البته به ساخت نسخه پورت شده دستیار خود واکنش نشان داده و در بیانیه ای اعلام کرده که معتقدیم بهترین راه برای لذت بردن از تمام قابلیت های کورتنا از طریق مایکروسافت و در اختیار داشتن ویندوزفون و نسخه پیش نمایش ویندوز 10 میسر می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :